| anonim_4396 a întrebat:

știți niste exerciții pentru fese super bombate (care au funcționat și la voi) dar care sa de-a rezultate foarte bune in scurt timp și să își păstreze forma? as avea mare nevoie, dau fundita

4 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Rezultatele in scurt timp nu exista. Ca sa obtii ceea ce vrei tu, trebuie sa iti lucrezi muschii fesieri, iar aici se aplica exact aceleasi reguli ca pentru dezvoltarea oricarei alte grupe de muschi (alimentatie pusa la punct, exercitii cu greutati executate corect, perioada de odihna intre zilele de antrenament).

Bine, ma astept sa-ti vina cineva pe aici cu "faimoasele" exercitii pentru fund facute acasa de care e plin YouTube-ul. Le poti incerca, bineinteles, pana te vei convinge singura ca doar cu alea nu-ti cresc muschii fesieri.

| dydybla a răspuns (pentru AnastasiaK):

Mersii pentru sfaturi dar să mă apuc sa incerc toate exercițiile pe care le găsesc pe YouTube e multt...și de aceea mă gândeam că poate știe cineva cu exactitate

| AnastasiaK a răspuns (pentru dydybla):

Genuflexiuni, indreptari, glute bridge (imi scapa denumirea in romama, scuze), toate astea ajuta, dar executate cu greutati. Bine, indreptarile si genuflexiunile lucreaza foarte multi muschi, nu doar pe cei fesieri. Te pot ajuta si exercitiile "minune" de pe YouTube daca lucrezi cu greutati adaugate sau cu benzi elastice. Oricum, niciuna nu iti aduce rezultate rapide, dureaza cateva luni sa observi diferente, iar asta daca te ocupi si de alimentatie, dupa cum am mai spus. Singurul lucru care aduce rezultate rapide in cazul asta e o operatie poate.

| NaCIz28 a răspuns:

Trebuie sa Masezi bucile cu mainile, ba chiar daca ai putea sa te ajute in BAIAT!