| Lolllipop a întrebat:

Cum sa reusesc sa arunc mingea de oina mai bine la sport? Mentionez ca la sport sunt jalnica, desi pot arunca, la antrenamente, mingea de tenis pana la 18 m (atat trebuie la fete) si nu stiu la norma daca ne va lasa cu mingea de tenis sau cea de oina, multumesc mult si apreciez, desi poate pentu unii e o intrebare stupida.

Răspuns Câştigător
| Grasutza a răspuns:

Odata ce resusesti sa arunci cu mingea de tenis de tenis este imposibil sa nu poti si cu cea de oina, dar daca tot nu poti, in mom in care trebuie sa arunci mingea de oina gandeste-te ca este doar o minge d tenis...Bafta

2 răspunsuri:
| Mikaela_4263 a răspuns:

Si noi dam la sport cu mingea de oina, iar fetele trebuie sa dea 26 de m:-|
de abia pot 20.laughing

| Jichisan_alex_1984 a răspuns:

Eu am dat astazi norma la sport si trebebuia sa aruncam 35m si am aruncat 54 tot ce trebuie sa faci e sa arunci mingea in fata cat mai sus