| Gradinaru_David_Stefan_1995 a întrebat:

Suma a trei numere este 1612. daca din fiecare dintre cele trei numere se scade acelasi numar se obtin urmatoarele numere: 158, 200 si 276.care sunt numerele.Va rog ajutor

3 răspunsuri:
| Expressions a răspuns:

484, 526 si 602

| corolav a răspuns (pentru Expressions):

Răspunsurile sunt corecte.
Dar nu e și suficient. El, școlarul, care nu vrea să gîndească deloc, nu știe și cum ai procedat.
Că s-ar putea să-l întrebe învățătoarea cum a procedat și, cum el nu știe acest lucru, s-ar putea ca în loc de 10 să ia un 2.
Asta e!

| Expressions a răspuns (pentru corolav):

De ce crezi ca i-am dat doar raspunsurile? Sa gandeasca el, sa invete si sa nu se bazeze pe internet.