| BeLyNdA a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe tipuri de rezolvari pentru acest tip de problema:Media aritmetica a trei numere este (de exemplu) 250, 83.1.Aflati suma numerelor sau 2.aflati numerele.Va rog frumos sa imi explicatii cum se face acest tip de problema. Funa + vot!

Răspuns Câştigător
| M4gd4L3n4 a răspuns:

1 suma numerelor e usor asa se face : 250, 83 /(impartit) 3. Si aia e suma.
2 pentru 2, trebuie neaparat sa iti mai dea ceva. Ca asa nu poti afla numerele.