| mynameisseby a întrebat:

Sunt baiat si vreau sa ma epilez pe picioare, am par destul de maricel si nu imi place, cum se procedeaza?(daca se poate fara lame de ras)

Răspuns Câştigător
| dani0078 a răspuns:

Cand vorbesti de epilare, vorbesti de ceara, daca folosesti crema e depilare.Baietii sunt mai parosi ca fetele si au parul cu radacini mai puternice,deci parerea mea,incearca epilare cu ceara traditionala,la un salon(merge mai repede ca acasa si doare mai putin). Dintre toate metodele,aceasta este cea mai eficienta si durerea este de moment, pe cand cu un epilator, dureaza pana te epilezi si se rup multe fire si DOARE.Benzile cu ceara rece sunt bune mai mult la femei, care au parul mai subtire si mai usor de indepartat.Nu iti recomand epilarea cu ceara de unica folosinta.Nici depilarea cu crema depilatoare,efectul dureaza doar cateva zile si apoi parul creste mai des si mai aspru, pe cand la ceara traditionala, se rareste si e din ce in ce mai subtire.

3 răspunsuri:
| seby4music a răspuns:

Nu vrei sa arati a baiat? incerca cu penseta.

| SweetLoolyPoop a răspuns:

Poi poti cu bigul ca nu te tai sau cu un aparat e ras,, sau cu ceara dar cam doare...

| Nonylik a răspuns:

Iti recomand Aparatul de epilat sau ceara stiu doare da merita.cu crema nu incerca n-are rost mai ales daca esti baiat... Poti ceara rece sau calda.sau cu benzi de ceara de la farmacie in jur de 15 lei pachetul...

| dani0078 a răspuns (pentru Nonylik):

Cand vorbesti de epilare, vorbesti de ceara, daca folosesti crema e depilare.Baietii sunt mai parosi ca fetele si au parul cu radacini mai puternice,deci parerea mea,incearca epilare cu ceara traditionala,la un salon(merge mai repede ca acasa si doare mai putin). Dintre toate metodele,aceasta este cea mai eficienta si durerea este de moment, pe cand cu un epilator, dureaza pana te epilezi si se rup multe fire si DOARE.Benzile cu ceara rece sunt bune mai mult la femei, care au parul mai subtire si mai usor de indepartat.Nu iti recomand epilarea cu ceara de unica folosinta.Nici depilarea cu crema depilatoare,efectul dureaza doar cateva zile si apoi parul creste mai des si mai aspru, pe cand la ceara traditionala, se rareste si e din ce in ce mai subtire.

Întrebări recente