| Cipri10012 a întrebat:

Sunt cu nervii la pamant.Prea multe teme,prea mult de invatat, 8 ore pe zi.Cum credeti ca ar trebui sa scap de stres? Funda! Fara comentarii stupide sau veti fi raportati.

Răspuns Câştigător
| biancatwt7 a răspuns:

Buna. In primul rand cred ca ar trebuie sa iei totul mai cu calm si sa incerci sa iti faci un program pe care sa il respecti...un program astfel incat sa ai timp pentru toate dar sa incerci sa te si relaxezi...
ex: cand vi de la scoala nu te apuca imd de teme indiferent cat de multe ai avea...incearca sa faci si cv ce iti place si nu te mai gandi doar la invatat...e clar ca invatatul este foarte important si scoala la fel dar viata nu inseamna doar statul inchis in camera la birou si teme+invatat
am trecut si eu prin asta....si faptul ca mi-am facut un program m-a ajutat mult....succes!

6 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Te cred cip...suntem mai multi cu nervii la pamant.
Sfatul meu e sa inveti, da' sa nu-ti distrugi sanatatea; prea multa invatatura oboseste trupul.
Sanatatewinking

Răspuns utilizator avertizat
| ღHinataღ a răspuns:

Simplu.Asteapta vacanta, invata mai departe.
Alta solutie este :nu mai invata deloc si primesti doar 2 si 4.
P.S.esti fan Rainbow Dash?

| DjCristian a răspuns:

Încearcă sa fi cât mai calm Sau mută-te frate 8 ore da-o in mă-sa de scoala eu fac maxim 6 in clasa a opta

| Cipri10012 explică:

Mersi.

| paulapaulapaulapaulapaulapaulapaula a răspuns:

Dale incol de teme...e mai importanta sanatatea ta de cat temele...plus ca nu cred ca ai atatea teme incat sa nu le mai poti face fata.laughing