| Cristina788 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 luni si chiar am inceput sa tin foarte mult la el, dar de la un timp nu ma mai sunat nu a mai dat niciun semn de viata. Eu i-am trimis mesaj si i-am zis: Sa sti ca am aflat ca umbli cu o alta fata, si de-asta nu ma mai bagi in seama (dar i-am zis asa de vrajeala sa vad ce zice)... La care el m-a sunta si m-a intrebat cine mi-a zis? si eu i-am zis ca niste prieteni de-ai lui. La care el a zis: bine atunci, sa ramai cu prietenii tai si mi-a inchis tel in nas.
Astazi era pe mess si l-am bagat in seama, la care a zis ca nu are ce discuta cu mine ca daca-l mai dernajez imi da ignore, la care a iesit de pe mess. Incerc sa-l sun si nici macar la tel nu imi raspunde.

Credeti ca si-a gasit pe altcineva? Oare s-a suparat din cauza ca eu cred in prietenii mei si nu in el? Credeti ca ma va cauta mai tarziu?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ce iti zic sigur este ca nu e indragostit de tine. Ori a folosit asta ca pretext, ori nu ii pasa de tine dar l-a deranjat gestul, oricum e clar ca nu il prea interesa. Asa ca, daca nu e un sentiment reciproc, nu e relatie. Mergi senina mai departe si daca vrei o relatie sincera atunci fii sincera, nu te mai complica in minciuni, pacaleli, tertipuri si alte complicatii inutile. El poate te va mai cauta peste o vreme, dar numai daca il ignori. Daca te milogesti te va respinge fara mila. Puteai pur si simplu sa-l intrebi de ce si-a pierdut interesul si daca ar prefera sa il lasi in pace, ca sa nu pierzi timpul aiurea.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca s-a suparat daca l-ai mintit si l-ai banuit pe nedrept. NU cred ca mai puteti avea o relatie, tu ai sta cu un om care te minte, in care nu poti avea incredere?

mira
| mira a răspuns:

Foarte urat din partea ta.Cum sa-l acuzi de ceva de care nu esti sigura? El si-a facut astfel o parere despre tine si nu mai vrea sa-si complice existenta.Se va orienta catre o fata mai educata.Si tu trebuie sa-ti gasesti alta relatie si sa nu mai repeti greseala.

| MariuZ a răspuns:

Probabil s-a suparat ca l-ai banuit de ceva. Sau poate astepta o scuza ca sa se desparta de tine. Totusi, la cei 15-16 ani ai tai, nu ar trebui sa-ti faci atatea griji. Nu e ultimul baiat pe lume si nici ultimul care o sa-ti faca faze nasoale fara sa-ti dea cea mai mica explicatie. Asa e lumea/viata... Imi pare rau, dar parerea mea e ca ar trebui sa-ti traiesti adolescenta, nu sa astepti sa "te bage in seama" tipul asta.

| 16.laura.16 a răspuns:

Problema e ca l-ai acuzat pe nedrept...
Cred ca nu te va mai cauta prea curand, cred ca ar trebui sa astepti putin. Apoi da-i un mail si explica-i ca iti pare rau ca l-ai acuzat pe nedrept si marturiseste-i ca ai inceput sa tii la el. Daca te ignora in continuare atunci e clar ca pentru el cearta asta e un pretext sa va despartiti...

| YukiMrM a răspuns:

Urat din partea ta

| ToXicLoVe_2464 a răspuns:

Eu cred ca neincrederea pe care ai avut-o pentru el l-a deranjat foarte taresad. Poate el chiar te-a iubit si a fost foarte ranit atunci cand tu i-ai zis ca niste prieteni de ailui ti-a confirmat ca iese cu alta.
Eu cred ca ar trebui totusi sa lamurit chestia astawinking Iar daca nu raspunde la tel trm mesaj ca ai glumit si ca vrei sa vb cu elwinking

:*:*:*: Cred ca o sa-i treaca supararea la un moment datwinking:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa pe indiferenta ca nu merita. daca vroia sa fie ca tine te kuta nu astepta sa ii tr u msg sau sa il suni

| bliss2005 a răspuns:

Imi pare rau mai ales pentu ca spui ca tii la el, dar sincer cred ca si-a gasit pe altcineva si acum a gasit motivul pentru a termina relatia cu tine.Nu insista va fi mai rau, cu cat vei insista mai mult cu atat il vei pune pe fuga mai rau tongue, mai bine da-i de inteles ca te-ai impacat cu ideea si ca esti gata sa mergi mai departe fara el ...fi putin mai indiferenta, si daca intr-adevar a simtit la un moment dat ceva sincer pentru tine se va intoarce singurel cu botul pe labutze,big grin.Bafta