| Pyskiss a întrebat:

Deci... M-am certat cu prietena mea acum 4 zile. Din cauza ca eu am vazut o convorbire in care ea a vorbit cu un baiat ce il detest.
Pe scurt ma barfeau.Si de rau si de binebig grine rau: guraliv, gelos, ca nu stie exact daca e cu mine si multe altele, de bine:Ca is de gasca, detreaba, dragut, etc.
Probabil ca si voi ati fi procedat la fel cand ati fi dat peste o asemenea convorbire.Am luat telefonul si am sunat-o.
Am intrebat-o de ce ma barfit cu baiatul ce i-am spus deatatea ori ca il detest, si am strigat odata, eram foarte socant si nervos. Ea mi-a inchis. Mi-a trimis un mesaj ca ar trebui sa ne despartim.Ca nu are rost daca ne certam nu ne potrivim. Ea s-a enervat pe mine deoarece am strigat la ea.Am vorbit pe mess cu prietena fostei mele prietene. Iar aceasta mi-a zis ca ea nu e asa tare nervoasa pe mine, doar arata ca e nervoasa fiindca am strigat la ea.Au trecut doua zile nu m-a bagat deloc in seama pe mess.(indiferenta)
Observand asta nu m-am lasat calcat in picioare de ea si am tratat-o la fel, azi am intrat pe mess si ea a observat ca nu o mai bag in seama, m-a bagat ea prima, si a inceput sa'mi spuna ca ce frumoasa e pozade la avatar., ca mi-am bagat poze pe fb.cum o mai duc, cum a fost ziua de azi, daca is suparat pe ea.

Cine a procedat bine si cine rau eu sau ea? Azi m-a bagat in seama de 3 ori pe mess ca am tot iesit si intrat.Si m-a intrebat daca ma mai duc la chitara, ca acolo ma intalnem cu ea.si mai multe? ce mai vrea de la mine?

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna
Poate ca si ea a procedat un pic cam copilareste cand te-a barfit la baiatul respectiv, insa, si tu ai gresit cand ai tipat la ea, nu cred ca era necesar oricat de nervos ai fi fost!
Incearca sa vb cu ea, sa iti ceri scuze, si o sa vezi ca si ea isi cere scuze pentru ce a facut si o sa va impacati!
Nu merita sa dati cu piciorul la ceva frumos pentru 3 cuvinte banale!
Fa tu primul pas si vb cu ea!
Bafta!

| Pyskiss explică (pentru AlinaaAli):

Mi-a zis ca chiar daca ma iarta cu baietii a terminat`o ca ii s-a urcat la cap.Mi-am cerut iertare de vreo 3 ori nu ma iertat inca.

| Orte95 a răspuns:

Ai procedat perfect.
Daca as fi fost in locu tau pe ala las distruge din toate punctele de vedere(com poti si tu acum.)
Si ea oricum nu te meritawinking nu sta cu ea daca a facut asa ceva, daca a facut asta acum inseamna ca nu e totul inregula!

Bafta cu altele!
Bagate cu cea mai buna prietena a ei sau cu una care nu o suporta!