| onuticuta200312 a întrebat:

Sunt in clasa 9 si vreau sa fiu vicepresedinte! Propuneri pentru un discurs? Ce as putea sa fac ca vicepresedinte? funda!

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

E puţin deificil să ajungi vice din clasa a9a... Sunt alţi care sunt a10a şi cunosc lumea pe acolo, astfel, ei vor primi voturi și din cauza "relaţilor" dacă le putem numi așa.
Totuși încerc să te ajut puțin:
"Vă salut cu drag, colegi si profesori. Sunt... si candidez pentru poziția de vicepreşedinte al Consiliului Elevilor.
....numele liceului... este casa noastră pentru următorii ani. Cred că orice casă are nevoie de o gazdă bună și responsabilă, cu părere de bine vreau să vă spun că prin posibila mea funcție viitoare de vice voi face tot posibilul, pentru a aduce cât mai multe plusuri acestui liceu superb. Eu personal mă voi dedica 100% spre această funcție.
Sunt... candidez pentru poziția de vicepreşedinte al Consiliului Elevilor şi contez pe interesul vostru față de mine."

Mai poţi urmări ceva clipuri pentru a vede şi gesturile candidaţilor, care sunt într-o anumită măsură importante.

https://www.youtube.com/watch?v=KKcUQXZi2UY

Sper că te-am ajutat.

1 răspuns:
| heheheheheheheheheheheheheh a răspuns:

Pai te duci pe la sedinte, ce ce nu este deloc interesant, stai dupa ore asta faci, stai dupa ore ca fraierica geamantan, discurs ei bine fi natural ca oricum nimeni nu da 2 lei pe discursurile elevilor, daca vrei sa castigi, fa-ti multi prieteni, da tigari prin scoala