| sconosciuto a întrebat:

Buna,deci maine am o adunare la scoala cu parintii, profesorii si pers, din clasa mea.eu sunt consilier al scolii si vicepresedinte al clase.si diriginta m-a rugat sa fac un discurs despre clasa mea (sa va povestesc:clasa mea e foarte rea,majoritatea beau si fumeaza la lectie, chiulesc de la scoala, se pun in gura cu profesorii...nu ne lasa sa sa invatam.asa ca eu nu prea am idei despre discurs) ma-ti putea ajuta facand un discurs, sau niste idei ceva sad va rog mult. pina la ora 8... dau si funda happy scuze categoria

Răspuns Câştigător
| CassieBee a răspuns:

Intr-un discurs trebuie sa punctezi si ce e bine si ce e rau. Ai putea sa spui ce ati facut voi precum colectiv, la ce va pricepeti, cand sunteti uniti. Poti sa punctezi si ca unii sunt obraznici si fac nazbatii. Ai putea sa termini discursul cu "Tot raul spre bine" sunteti copii si acum aveti sansa sa riscati si sa incercati diverse lucruri. Sper sa ajute

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Din cate vad ai o clasa chiar tare. Incearca sa fii spontan. Nu uita ca treci prin cei mai frumosi ani din viata. Adu asta in discutie. Chiar daca poate tu esti mai misfit gandeste-te la tot ce e bun in colegii tai (ca sunt spontani, ca au curaj, ca traiesc clipa, ceea ce e cel mai important etc).

| sconosciuto explică (pentru TheAce):

Nici chiar asa nu se poate big grin nu zic, eu nu sunt sfanta.big grin uneori sunt mai rau ca ei...doar ca eu inlocuiesc asta cu invatatura si activism...big grin doar ca la noi 80 % din clasa yau marijuana, fumeaza, beau, joaca carti.nu se poate de invatat.cum se spun ''ne-au adunat si tunat acolo'' big grin

| Pufuletica98 a răspuns:

Spune-ti impresiile despre scoala/clasa, cea ce iubesti cel mai mult la grupul tau, profesori, invatamant... apropo tu esti din Italia? Eu sunt din Italia si am citit numele tau de pe TPU sconosciuto happy.

| sconosciuto explică (pentru Pufuletica98):

Da sunt in Italia big grin doar ca la noi clasa toti fumeaza, se drogheaza la ore, si parintii nici nu stiu. clasa mea se asteapta ceva de la mine, profesorii altceva sad

| Pufuletica98 a răspuns (pentru sconosciuto):

Si la noi aproape toti fumeaza dar doar una si-a facut canne cu niste prieteni...lume nebuna laughing! Mult succes la discurs!