| alina1999 a întrebat:

Sunt in clasa a V-a si profa' de romana ne-a dat de invatat o poezie de iarna... ce poezie credeti ca e potrivita pentru mine? Eu am invatat IARNA PE ULITA e buna? Fundita raspunsului bun si frumos

Răspuns Câştigător
| PrincessConsuela a răspuns:

Nu mai stiu cum se numea, dar ce zici de"Afara nunge linistit si-n suba arde focul, iar noi pe langa mama stand de mult uitasem jocul. Cam toata lumea o stiewinking. Intreab-o pe mama ta cine a scris-o si cum se cheama ca eu am uitatbig grin.

Funda?:X

4 răspunsuri:
| DianaDidi95 a răspuns:

Da, e potrivita! Am invatat-o si eu pe clasa aVa
Succes, sa iei o nota mareetongue

| DianaDidi95 a răspuns:

Poveste de omat
de Otilia Cazimir---> e foarte frumoasa si interesanta
Sau intra aici...sunt cateva poezii... poate iti va placea una dintre ele:D http://portal.tfm.ro/forum/Thread-Poezii-de-iarna

| crystynel23 a răspuns:

Da, e foarte buna pentru varsta ta si te simbolizeaza fiindca esti coppil. Funda?

| SelenaBertotty a răspuns:

Eu zic ca e buna pentru ca e o poezie frumoasa si chiar si parintilor nostri le place mult de tot