| Anutza_Ana_1996 a întrebat:

Sunt in vacanta la bunici, mno e la tara deci va imaginati cat de plictisitor e. Imi puteti da un sfat cu ce sa fac? straight face

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La vie si sapa sau culege porumb, da mancare la animale si cara galeti cu apa de baut de la fantana satului.

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru mgtow):

Tu chiar nu intelegi rostul acestei intrebari, nu?

| mgtow a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

Ce rost, trebuie sa te obisnuiesti cu munca pentru ca in viitor daca stai tot asa foamea se alege de tine si vei spune ca omul ala a avut dreptate cand mi-a zis.

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru mgtow):

Poate ca ai dreptate. Dar tin sa te contrazic in privinta unui singur fapt :eu nu voi locui aici niciodata thinking si avand in vedere notele bune de la scoala voi putea avea un servici din care sa nu mor de foame.

| mgtow a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

Dar cand vei avea copii si un sot o sa incepi sa faci in casa treaba de femeie, asa la tara mai tragi din ce e greu si acasa iti va fi mai usor iar la tara cand iti moare tatal sau mama o sa ai o parte din avere. In caz ca ai altcineva din neam si stie cum sta treaba acolo iti fura si partea ta iar tu in loc sa profiti de teren si agricultura o lasi altuia.

| ujoehero a răspuns (pentru mgtow):

Tin sa iti spun ca eu am trecut prin aceasta treaba chiar acum cateva luni cand mi-a murit bunicul iar pe testament era scris numele meu si al fratelui meu precum si al varului meu nici decum al parintilor si prin urmare trebuie sa iti cunosti drepturile foarte bine nu conteaza daca stii care e treaba pe acolo atata timp cat stii da definestii ce e al tautongue noi 3 ne-am inteles ca atunci cand implinim 18 toti atunci vom decide cui a cui e ca sa putem avea drepturi depline asupra pamantului iar pana atunci ambele noastre famili au grija de pamant. scuze ca povestesc, ult dar... asa sunt obisnuitstraight face

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru mgtow):

Sunt la niste rude foarte idepartate aici. V-am rugat sa-mi dati idei nu o lectie de viata.

| ujoehero a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

laughing scuzehappy

| SMTHING a răspuns:

Balacealaaa devil)

| CautNume a răspuns:

Si daca nu-ti place acolo de ce mai mergi?
Poti sa iti faci din teme sau sa asculti muzica.

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru CautNume):

Nu e dupa mine, parinti lucreaza in Spania si nu am unde sa raman. Si nu pot sa fac teme incontinuuuu.

| MCRgurl a răspuns:

Citeste

| Xenya a răspuns:

Poti sa iti faci prieteni cu care sa te distrezi, sa faci plaja in curte! Poti sa iti ajuti bunici in gospodarie! happy

| Sweety25 a răspuns:

Poti sa iti faci niste prieteni si sa te joci cu cartile de joc cu ei cu mingea daca stii sa te dai pe bicicleta sa te dai!
sper ca ti-am fost de ajutor! funda?

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru Sweety25):

Mno dar sa joci carti la nesfarsit e plictisitor.

| ujoehero a răspuns (pentru Anutza_Ana_1996):

Ai 15 ani da?big grin mai ai timp sa inveti sa canti la chitara, flaut ceva... atata timp cat faci ceva ce sa iti placa nu conteaza unde esti ci doar sa ai cea ce iti trebuie sa te simti bine happy

anul asta am fost in tabara la munte, primele 4 zile am fost singurul om sub 18 ani de acolo fiindca tabara incepea intr-o saptamana, asa ca o doamna care avea in jur de 78 de ani mi-a zis "Undei spiritul de tabara?" iar eu i-am spus cu aroganta "Care tabara sunt singurul copil de aici?!" m-am intors cu spatele la ea si ma uitam la o caprioara... cand m-am intors cu fata spre ea incercand sa imi cer scuze, ea disparuse lasand pe pietrele colturoase o chitara, atunci am invatat ca nu conteaza cat de singur si cat de plictisit voi fi vreodata intot deauna voi avea ceva care sa ma faca bucuros, nu stiu cum dar de cand eram mic vroiam o chitara.Iar acea chitara era exact ca cea pe care o vroiam... de atunci timp de 4 zile stateam seara strangeam lemne si stateam invatand singur sa cant la chitara in fata focului de tabara pana pe la vreo 2.

Iar povestesc mult scuze dar in privinta asta nu ma pot schimbastraight face

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru ujoehero):

E foarte frumoasa intamplarea, am si eu chitara dar mi-e greu sa invat fara sa ma ajute cineva.

| Mitzzăăă a răspuns:

Fa`ti prieteni / prietene acolo si distreaza-te :].

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru Mitzzăăă):

Mersi pentru raspuns happy, am sa incerc.

| SupraNatural20 a răspuns:

La tara plictiseala nu are cum sa fie... eu stau la tara si nu m-am plictisit niciodata. zilnic mergem la scaldat la olt pe seara footbal. noaptea in sat rolling on the floor plictiseala nici de cum

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru SupraNatural20):

Imi imaginez ca te distrezi, dar eu nu stiu sa inot si fiid fata nu ma atrage fotbalul. thinking

| ujoehero a răspuns:

Ai un caiet prin apropiere?big grin ai un drum frumos sau o padure ceva? o biserica? o casa frumoasa? daca da atunci te duci frumos si incepi si scrii despre acel loc, creaza o poveste, deseneaza acel loc.
Eu cand ma duceam la bunici ma duceam in padure iar langa padure era o casa a unui padurar... aveam cred ca sute de povesti si desene cu acel loc, cu cavaleri osteni etc :happy bfttongue

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru ujoehero):

Forte frumos, mersi pentru sfat, am sa incerc.

| ujoehero a răspuns:

Nu conteaza ce faci, cat faci, cum faci, totul tine de imaginatie iar ea apare exact cand nu te astepti...
Faza e sa nu stai sa cauti ce sa faci ci primul lucru care iti vine in minte si stii ca te vei distra, acel lucru sa il faci...

App eu cand nu gaseam ce face bunica ma punea sa citesc ziare vechi dar eu decupam oamenii de pe ele si faceam "tablouri" din elehappy

for fun! tongue

| mihamihaa a răspuns:

Suna un prietenwinking

| Anutza_Ana_1996 explică (pentru mihamihaa):

Dar nu pot vorbi cu prieteni mei toata ziua straight face

| Mary2002 a răspuns:

Ana eu iti sugerez sa iti gasesti pe cineva si puteti sa va cunoasteti mai bine cel putin eu asa fac! :*