| NameName a întrebat:

Sunt noua pe TPU si nu stiu cum sa-mi adaug prieteni... Imi spuneti voi?

4 răspunsuri:
| MindExplode a răspuns:

Intri in profilul persoanei date si acolo sub fotografie este scris adauga prieten si trimite mesajhappy

| heise a răspuns:

Dai click pe numele userului pe care vrei sa-l adaugi ca prieten si ajungi la profilul lui, sub poza lui, scrie "Adauga ca prieten", dai click si astepti ca el sa aprobe sau sa respinga.

| herbalist a răspuns:

Dai click pe numele celui caruia doresti sa iti fie prieten si iti apare profilul lui dupa care dai acolo unde scrii pe verde ca sa iti fie prieten si cam atatwinking

| Username01 a răspuns:

Pai e simplu. happy
dai click pe utilizatorul pe care vrei sa il adaugi la prieteni[ pe poza lui; sau daca nu are poza dai click pe numele acestuia] si iti va aparea profilul lui. sub poza e un buton verde pe care scrie"Adauga ca prieten" dai click pe el si o sa iti apara "cererea de prietenie a fost trimisa". apoi trebuie doar sa astepti. te uiti pe mail si o sa primesti un mesaj peste ceva timp daca utilizatorul te-a acceptat sau nu. happy

sper ca ti-am fost de ajutor. happy