| ramonna a întrebat:

Sunt prea trista, si ma intristez foarte des si din orice, de exemplu daca nu ma lasa mama sa ies in club, sau daca nu mai am credit pe tel, sau daca le vad pe unele fete ca au prieten si sunt pline de viata...ma inchid in mine si stau trista cateodata imi vine sa plang, ma uit la unele fete ca nu toate sunt ca mine... Ce sa fac sa nu mai fiu asa?

Răspuns Câştigător
| ViVi a răspuns:

Asa sunt si eu uneori ...De ce gandesti negativ?
crezi ca daca plangi si te inchizi in casa rezolvi toate asteA?
nu-i adevarat...lupta.Viata e frumoasa tu tio faci grea.
Daca nu te lasa mama in club vorbeste cu ea frumos si convingeo poate asa rezolvi pentru asta trebuie sa te enervezi?
toate la timpurile lor...
Fa-ti si tu un prieteni nu ii greu happy cu timpul vei vedea ca toate lucrurile se aseaza.nu gandi negativ asta e cea mai mare prostie sa gandesti negativ pentru ca atunci nu mai merg calumea lucrurile
gandeste pozitiv atunci lucrurile vor merge calumea
si numai fi trista pentru lucruri marunte
gandeste-te ca alti oameni mor de foame sau nu au picioare sau nu au bani sau chiar nu au familie...lucrurile marunte se rezolva
si partea cu iubitul iti vine momentul cand vei avea... daca are vecina trebuie sa ai si tu
toate la timpurile lor
ai toata viata in fata...ai timp si de cluburi si de iubiti etc
ai grija de tine

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca nu te schimbi vei avea de suferit si in viitor. Oamenii se feresc de compania persoanelor pesimiste.Ca sa te schimbi, iesi in lume.Inscrie-te la diferite cursuri sau ong-uri.Nu ne-ai precizat varsta, ocupatia si localitatea de domiciliu.Raspunsurile pot veni si in functie de acestea.

daniela
| daniela a răspuns:

Sa incerci sa vezi lumea mai in roz, nu am credit la telefon foarte bine inseamna ca o sa ma sune prietenii pana o sa am bani sa-i sun eu, nu ies in club mai bine in seara asta oricum era muzica naspa, nu am prieten si ce daca am o gasca minunata care este alaturi de mine si o sa-mi vina si mie randul sa am unul cand va dori Dumnezeu i sigur va fi unul mult mai tare ca asta...

| hiphopbeatz a răspuns:

Nu te mai comapra cu altii.singuta persona cu care trebuie sa te comapri este persoana din oglinda.

Asculta muzica cu duiumu', te ajuta extraordinar de mult.

In problema cu mama ta. cel mai simplu este sa vorbesti cu ea, de-aia s-a inventat cuvantul. Daca stai sa te rogi de ea nu obtii nimic.Trebuei sa-i explici de ce vrei, cine o sa fie acolo si tot restul. Poti sa negociezi cu ea.

Good luck and have a Happy New Year!

| Cretzule a răspuns:

Oai dc nu iti iei abonament ca eu am de la 10 ani big grin

| silver19 a răspuns:

Pai e simplu happy nu trebuie sa faci o tragedie din asta, iesi afara fa-ti prieteni noi, fa-ti un hobbi, de exemplu esti fan al unui film sau serial, fa-ti o colectie etc.si apoi totul vine de la sine, ai incredere si fii tu insuti!

| Majj a răspuns:

De ce ai face asta? Esti o fata atat de draguta...tristetea te ofileste. Bucura-te de viata happy
Un an nou fericit!

| anda1313 a răspuns:

Incearca sa vezi partea buna la fiecare lucru rau (e foarte greu la inceput). De exemplu: nu ma lasa mama la club, stau acasa vad un film bun, mananc o inghetata buna, ma relaxez si maine la scoala cand toate vor avea cearcane eu voi fi fresh, cu ochi superbi si seducatori. Nu ai credit pe telefon, ok. cine trebuie sa stie? le poti spune prietenelor "am avut ceva important de facut si nu am putut fi deranjata (as fi raspuns dar nu am avut nici macar o secunda libera).

| Dianna a răspuns:

Pai si mie mi se intampla uneori chestia asta.
Iti trebuie niste prietene ca sa te scoata din rutina.Nu te gandi ca fetele alea care au prieten sunt cele mai smechere sau au un avantaj fata de tine.stai linistita ca te poti distra si fara prieten, poti face o groaza de lucruri si fara sa fii caalte fete.
Faptul ca esti unica te face speciala, deci fa lucrurile in felul tau.
Si multe din prietenele mele s`au retras pe mess sau prin cluburi chatterbox. si desi nu prea am mai iesit afara in ultimul timp pentru ca nu am mai avut cu cine, mi-am gasit alte lucruri utile de facut.
Incearca sa zambesti in loc sa te intristezi si o sa vezi totul altfel >big grin

| Pisiii :x a răspuns:

Daca te inchizi atata in tine o sa te imbolnavesti! Si eu sunt plangacioasa...numai ca ma descarc! Incearca si tu sa te descarci la o prietena buna, la parinti sau la o ruda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi mai des cu prietenii, poate stai prea mult in camera ta si te afecteaza iesi la aer afara, daca vezi pe unele prietene iesind si tu nu poti mai bine cheama-le la tine daca nu vor nu trebuie sa te superi va veni randul cand o sa iesi si tu cu prietenele si celelalte stau in casa asa va fi la toata lumea crede-ma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma simt asa trebuie sa te impaci sau sati cauti un iubit

| Laura_4273 a răspuns:

Fa-ti prieteni adevarati, cu care sa poti comunica... te vei simti mai bine. Incearca sa vezi partea pozitiva in orice. Daca iti place singuratatea, sa stii ca poti sa te simti foarte bine si singura, cu gandurile tale si in lumea ta. Important e sa te bucuri de viata happy