| kuzican a întrebat:

Sunteti mandri de ce ati realizat pana acum? Spuneti doua realizari de care sunteti mandri.

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Am facut si bune, si rele in viata mea!(de pana acum)
cea mai mare mandrie...realizare...este fiul meu.are 4 ani si inca nu pot sa cred, ca el exista datorita mie...eu i-am "pus"inimioara in piept, si bate ...pentru ca eu mi-am dorit!
a doua realizare... e mai diferita...am dovedit parintilor ca sunt "pe picioarele mele", am izbutit singura intr-o tara straina...(eu fata lor, pe care ei o protejau ca pe un ou rosu)
dar in acelasi timp am dato-n bara rau de tot fata de ei...cand am renuntat la facultate...
dar ma iubesc... si m-au iertat!

23 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sunt mandra de multe lucruri: ca ma intretin singura la 23 de ani, ca am invatat sa comunic ce simt, ca am o relatie super ok, echilibrata, armonioasa, profunda, ca nu mi-a fost teama sa profit de diversele sanse pe care viata mi le-a oferit, ca inca am timp sa iubesc natura, ca reusesc sa ma si joc uneori... Ma iubesc, ce sa mai!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Alaturi de sotia mea sunt foarte mandru de ce am realizat in viata, in primul rand nu am ce sa-mi reprosez, in viata m-am realizat profesional, am doi copii le-am dat tot ce le trebuie, au case, masini si o afacere la cheie. Tot timpul ma gandesc cum pot sa îi mai ajut fara sa ma implic prea mult in viata lor doar daca imi cer sfatul.

nony
| nony a răspuns:

Sunt mandru ca nu m-am apucat de droguri, sunt mandru pentu ceea ce am facut pentru alti, sunt mandru ca am fost ¨acelasi¨ in situatii care imi cerea sa fiu ¨altul¨, sunt mandru ca am salvat 3 persoane de la moarte, sunt mandru ca am o familie unitá, sunt mandru ca am putut sa tin o relatie mai mult de 1 luná.
Si nu in ultimul rand sunt mandru de numele meu, Mïndreanu happy

| pepe a răspuns:

Cele mai mari realizări sunt ce doi copii - un băiat de 8 ani şi 8 luni şi o fetiţă de 1 an şi 10 luni.
Tot ceea ce am realizat a fost prin forţe proprii, chiar şi renovările din apartament sau mobila făcută în casă.

| SweetCandy a răspuns:

Momentan.sunt mandra ca sunt la liceu si ca am o medie destul de marebig grin 9, 55big grin eu zic ca e binebig grin

cami
| cami a răspuns:

Mare lucru n-am facut. Si mai ales pe plan "profesional". Sunt mandra ca de cand ma stiu, numai cu premiul I si cu coronita, dar vezi, intotdeauna faptele noastre atrag si consecinte : invidie, egoism, etc.
Si mai sunt mandra de ceva happy. De diploma mea de ACTRITA, semnata de Stela Popescu cu nota 9. 50 love struck

mariana
| mariana a răspuns:

Eu am realizat o familie, in care au inflorit doua flori magice, care ne vor duce, mai departe in nemurire.
Am obtinut, pe linie profesionala, rezultate care mi-au confirmat competenta, seriozitatea si umanismul, asa ca de aceste sunt mandra si cred ca, fiecare om trebuie sa lase in urma lui ceva, care sa-i confere satisfactii sufletesti si care sa-l faca sa aiba sentimentul utilitatii si speranta ca amintirea sa va umple sufletele celor din mediul in care a trait.
Nu este mult dar este ceva ce poate fi realizat de orice om care se respecta pe sine si pe cei din jurul sau.

| ViVi a răspuns:

Eu sunt mandra de mine si sunt mandra de oamenii care au incredere in mine si mi-au dat o sansa in viata pentru a face multe lucruri si pentru tot ajutorul ce mi-au oferit multe persoane
de toti sunt mandra kiss

| MisterKat a răspuns:

Pana acum. sunt mandru ca am intrat la un liceu foarte bun din Brasov, de faptul ca am luat proba anticipata a BAC-ului francez cu media 9. 00 si ca am o gramada de diplome pentru diverse activitati(ecologie, teatru, proiecte in franceza, premii scolare etc).

O zi buna!

Daniel.

| amaadina a răspuns:

Pffff... ca am reusit sa fac 285 de filmulete, peste 100 de wallpapere, ca spun poezii in grai, cam atat...big grin

| albastrel a răspuns:

Pai.pana la 19 ani jum ai mei sunt mandra ca m-a luat bacul cu o nota destul de buna, sunt mandra ca nu am cazut prada anumitor vicii si ca am o relatie de 2 ani cu un baiat foarte deosebitwinking

| monyk a răspuns:

Eu sunt mandra de familia mea si de faptul ca sunt la un liceu foarte bun, sunt mandra de faptul ca am multi prieteni pentru ca sunt o fire sociabila, sunt mandra de faptul ca am stiut sa fac fata problemelor si sa trec peste perioadele mai dificile din viata mea.kiss

| fzcsm a răspuns:

Sunt mandru ca am rezultate bune la scoala si sunt campion national la polo.

| Traficantadecorcodushe a răspuns:

La cei 14 ani ai mei...nu prea ştiu ce am realizatlaughing
Păi mă bucur enorm de mult că am reuşit cât de cât să'i dovedesc mamei mele ca sunt cu capul pe umeri.
Şi în rest nu prea ştiu...tongue

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu prea sunt mandru de ce ajuns ca om... Dar sunt mandru ca am intrat la Vianu

| Daddy_9411 a răspuns:

Salut. pai faptul ca am intrat la facultate si ca am masina mea ma face sa ma simt destul de binebig grin

| scarllet a răspuns:

Eu sunt mandra fiindca am intrat la liceu la clasa care mi-o doream, si mai sunt mandra de tot ce am realizat pana acum cu propriile forte...

| aumih16 a răspuns:

Realizarile nu se fac asa cat ai bate din palme totusi trebuie sa muncesti enorm ca sa le obtii pai da ca doar nu bati colo din palme si gata totul iti vine asa ca toata lumea ar dori astfel sa obtina ce isi doreste in acest fel dar din pacate nu exista asa ceva evident ca sa ai succes in viata trebuie sa fi avut o familie instarita adica cu bani ca sunt colo familii care din pacate nu sunt asa instarite si nici tu poate nu poti sa faci nimic daca nu esti si descurcaret in viata chiar conteaza asta foarte mult dar asta este nu toti suntem descurcareti din pacate fiecare totusi se descurca asa cum poate el sau ea nu toti suntem perfecti aratosi chipesi etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt mândră în general că am reușit să mă realizez singură fără "șpagă" și "pile".
Facultatea, serviciul, mașina, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Orice persoana este mandra de ceva anume, indiferent ca e ceva rau sau ceva bun. In viata, pana si cu un cuvant in plus te poti mandri.
Eu una, sunt mandra de faptul ca am ajuns pana la acest nivel de scoala, cu media 9. 60, care ma multumeste atat pe mine cat si pe parintii mei.
Te poti mandri cu orice clipa din viata, si mandreste'te la timpul potrivit si pastreaza'ti mandria, pentru ca nu stii ce poate fii maine...

La revedere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mandru...si de cel mai mic lucru posibil pe care il fachappy.
Pentru ca e facut de minehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat de autocritic si perfectionist ma stiu, voi fi mandru de realizarile mele intr-o zi cu soare si cu doua dimineti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu sunt mandra de ceea ce am realizat pana acum, la scoala la mine am participat la un concurs Profesor pentru o zi! si am luat locul intai sunt mandra de mine ca sunt la liceu Profil matematica-informatica si ca am o medie buna 9. 06. va pup. pa