| Ser9iu a întrebat:

Sura VS Warrior, care e mai bun si cu ce skilluri!

7 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Am renuntat la metin de multa vreme, pentru am realizat ca exista jocuri online cu grafica de nota 10 pe langa metin, unde iti poti costumiza caracterul si cu o inteligenta artificiala mult mai buna, dar din cate imi amintesc sura arme devine foarte bun la toate cand are cel mult G la abilitati, sura magie neagra este foarte bun in dueluri inca de la nivel mic si acceptabil in pvm daca are o armura buna, razboinicul mental este facut mai mult pentru pvm si este cel mai usor si necostisitor caracter din joc, datorita apararii foarte mari, iar razboinicul corp este mai potrivit pentru dueluri si chiar cel mai bun in pvm daca ar avea armura buna. Iti recomand razboinicul mental, ca o sa scapi de multe dureri de cap.

| Eღilia62 a răspuns:

Warrior Mental.

| Ykuzo a răspuns:

Credeam ca toti si-au dat seama ca sura este mai bun ca razoinic.
Uite ce cred eu:
1. Sura Magie Neagra mai bun ca Warrior Mental
2. Sura Magie Neagra mai bun ca Warrior Corp
3. Sura Arme Magice mai bun ca Warrior Corp
4. Warrior Mental mai bun ca Sura Arme Magice
Desigur se poate sa ma insel dar sura poate invinge toate clasele de caractere desi cu iteme foarte bune. Trebuie sa stii ce bonusuri trebuie sa ai pe iteme. Si un razboinic poate invinge un sura dar daca are multa magie pe el, tarie, etc.
Deci Sura e mai bun.

| lolly a răspuns:

Sura e cel mai bun PVP - la dueluri magie neagra are si protectie si atac cand se da peste cap da dmg mare. si aparare+ flacari e tare.

| FeeLGooD a răspuns:

Sura BM bate war mental si corp(daca are blocare atac corporal)
War mental bate war corp(corpul rezistent diminueaza aura prin marirea MISS-ului)
War corp ar putea bate sura BM numa daca ala ii imbecil si nu are blocare atac corporal
Sura AM le poate bate pe toate pentru ca la sura BM ii scoate protecita care ii este vitala, la war corp ii scoate aura, la war mental ii scoate corpul rezistent si chiar si asa sura am il bate pentru ca el poate da skill-urile fara sabie adica apararea sabie este inutila(este singura rasa care poate face asta)
Cate despre pvm... distruge la fel ca si pvp( exemplu de sura arme foarte bun este steauaaa de pe Leonis, Metin2RO)
Punct big grin

| scarly a răspuns:

Cel mai bun este sura cu skilurile pe black magic