| anonim_4396 a întrebat:

Timpul trece sau noi trecem prin timp? De ce?

11 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Pt ca nu realizam decat prea tarziu si spunem "ce bine era atunci"happy

| Shery a răspuns:

Notiunea de timp a fost inventata de om, care nu poate cuprinde eternitatea. daca noi nu am exista, nici timpul nu ar exista. deci, eu cred ca noi trecem prin timp.

| Shery a răspuns:

@enigma: atata timp cat exista omul, va exista si timpul. din cele doua variante, este mai probabila cea de a doua, pentru ca prima implica faptul ca timpul ar trece si daca noi nu am exista...

| maryana5 a răspuns:

Viata trece pe langa noi... :-

| fabiola a răspuns:

Timpul trece iar noi ne trecem in timp!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta-i la categoria filozofie. Te rog sa corectezi. Ah, ca tie iti trece timpul liber? Asta-i alta discutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M`am obisnuit cu acea categorie laughing..nu am cum sa editez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Timpul trece... e o lume dificila si o viata intensawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Weirdo-perfect de acord cu tine, insa am si eu o intrebare, daca timpul nu exista si a fost inventat de catre om, cum poti sa spui ca trecem prin timp? tu poti trece prin ceva ce nu exista? intr-adevar, noi am inventat timpul, si il calculam in functie de miscarea astrilor, insa acest timp este valabil numai aici, in lumea noastra, insa el nu exista cu adevarat.asa ca tu nu ai cum sa treci prin ceva inexistent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi trecem prin timp

| Blu_7007 a răspuns:

"oamenii trec prin timp"...cand...timpu nu se poate opri...si invers...