| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am invitat o prietena sa petrecem cateva zile la mine la tara si nu am idee ce sa facem, avand in vedere ca nu vom avea internet. Imi puteti recomanda cateva activitati pentru doua persoane, de preferat afara (sunt bine venite si cele in casa pentru zilele ploioase)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puteti sa va macheati una pe celalta ( amuzant), sa va faceti unghilele una celeilate, sa jucati volei, puteti sa va luati paturica si sa va duceti unde este iarba verde si va uitati pe reviste si comentati ce gasiti pe acolo, sa te duci cu ea sa-i arati satul, rudele, ca plimbati, daca ai calculator la bunici poti sa-ti pui pe un CD jocuri, muzica, programe de modificat poze etc., faceti poze in cele mai frumoase locuri ale satului, dupa ce va mai saturati de toate astea o mai ajutati pe bunica sau puteti de exemplu sa faceti o prajitura impreuna (ceva de mancare) de distractie, va luati diferite jocuri la voi carti, remi, table etc. (puteti sa va jucati asta si afara la un picnik ), daca bunici au animale puteti sa va duceti in vizita pe la ele ( sa le faceti poze; fetele de obicei sunt inebunite de poze), afara cand este cald puteti sa va udatilaughing, si sa vizitati locuri care sunt mai deosebite imprejurul satului, cand veti fi acolo o sa gaseti mult mai multe activitati si fara calculator, acum depinde de bunici, unde stau bunici, ce locuri puteti sa vedeti, ce fel de zona este etc. totul vine de la sine, dar eu zic sa profitati de natura si sa uitati de toata tehnologia, distractie placuta! ( sa nu uitati sa va uracati in copacilaughing)

5 răspunsuri:
| Essence a răspuns:

Si mie imi place la tara.
Daca aveti televizor e ok.

1 uitati-va la tv ( eventual faceti niste floricele, ca porumb e din belsug laughing )
2 plimbati-va ( aerul curat de tara nu strica nimanui )
3 faceti poze ( amintirile vor ramane )
4 mancati multee fructee din pomii de la tara laughing
5 plimbati-va cu bicicleta thinking thinking
6 big grin intr-o zi ati putea sa va machiati ( sa va aranjati ) si sa mergeti la agatat laughing :p
7 In casa ati putea face ceva de mancare ( clatite big grin )

Mai gasiiti voi tongue
Pup love struck

| Miha a răspuns:

Pai ducetiva la furat de corcoduselaughing
Jucativa volei, fotbal, beetminton, baba oarba, fata-ascunselea.
Iesiti afara cu alti copi din sathappy
Jucativa ''Dansez pentru mine'' si alegeti un premiubig grin

| βÚβÚ a răspuns:

Salut happy

Puteti juca carti, remi, sah iar afara va puteti lua o minge si sa va jucati cu ea happy
Eu acum doi ani am fost cu colega mea la tara si am stat acolo o saptamana si ne plictisisem(la fel.nu aveam net). Ca sa nu ne mai plictisim am inceput sa facem parada modei, fiecare se ducea in camera ei si se imbraca cu ceva ( ciudat, frumos, urat.cum o fi laughing ) apoi cand amandoua eram gata veneam in sufragerie si ne analizam tinutele apoi ne dadeam note. XD Puteti face asa, sau una este juriul si cealalta modelul.

Sper ca te-am ajutat si distractie placuta acolowinking Zbye :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow, multumesc mult! Acum am multe idei din care sa aleg si nu stiu cui sa-i dau fundita. Mi-ati fost de foarte mare ajutor happy Multumesc mult >:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai fundita persoanei care merita mai mult, care iti a dat idei mai multe, este decizia ta, sper sa algei corect;-)