| night_crawler a întrebat:

Totul se rezuma doar la bani in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Din nefericire cam asta e realitatea...toti alearga in stanga si in dreapta dupa bani...sa isi faca bani, sa isi creeze un viitor...si nu mai au timp si pentru altceva...doare cand de multe ori conteaza mai mult banul decat propriul tau copil si fericirea lui... sad...
Lumea e prea preocupata de traiul zilei de maine ca sa se mai poata bucura de simpla raza calda a soarelui...

18 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu, oamenii sunt mult mai pretentiosi. Le vor pe toate.

| oz a răspuns:

De cele mai multe ori banul are prioritate.

| afrodita17 a răspuns:

Neah'...nu neaparat doar bani...mai merge si cu sex...laughing

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer nu ar trebui dar cum fara ei nu putem face nimic asta e sing solutie banii. DACA te casatoresti poti face nunta? nu. daca inviti o prietena in oras,,, fara bani?/? oti sa ti intretii fam fara bani...si .etc.deci totul se rezuma la bani pe primul loc si apoi vin toate de la sine .parerea mea

| Miяu a răspuns:

Pentru unii da, pentru mine. nu

| Artemiss a răspuns:

Se pare ca da... oamenii vor din ce in ce mai mult ceea ce ii transforma in niste egoisti...In ziua de azi si 'prietenii' sunt pe bani...
Cineva spunea ca un om fericit e cel ce se multumeste cu ce are si stie sa se bucure de orice:o raza de soare, zambetul unui copilas, o floare...de aceea vad ca pe zi ce trece oamenii devin din ce in ce mai tristi, mai plictisiti, mai flamanzi de putere si avere...

| BiiBiis a răspuns:

Pai cam da... toata lumea umbla dupa bani. cum zicea si SuPrAdoZaaaa daca nu dai bani la doctori, profi asistente etc... nu lucreaza bine... cam trist, dar asta este realitatea sad

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Nu, nu vreau sa cred ca asa este sad
Chestia asta e prea trista!
Nu m'ai exista prof care sa nu ceara mita!
Nu m'ai exista doctor care sa nu ceara bani, stiti si voi povestea "nu imi dai bani, nu lurez bine! " sad!
E atata prostie in tara asta!
Pana si fericirea se rezuma acum la bani sad
Daca nu am x telefon, x haine de firma, x masina de firma [care costa bani] nu sunt fericit oh go on.
E prea trist!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

A da laughing
Eram in ora de franceza si imi trebuie un creion si ii cer colegei de banca cu care m-a pus profa sa stau un creion oh go on si aia "nu ca il consumi si costa bani", m'au apucat dracii in acel moment si m-am mutat in timpul orei din banca frustrated.

| fcsb32 a răspuns:

Din pacate, da

| Skadred a răspuns:

Totul depinde doar de bani... fara bani nu faci nimic. Mori de foamewinking

| Grasutza a răspuns:

Din pacate cam da...

| Strify a răspuns:

In mare parte da! dar sunt uni oameni unde nu totul se rezuma la bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate da. ceea ce e foarte trist.eu personal.am tot ce imi pot dorii la varsta mea... dar nu am dragostea oferirta de familie sad

| marius_7009 a răspuns:

Da pentru ca asta vor tarile din europa de vest ...totul se rezumala banii.asa e acolo

| insaneman a răspuns:

Pentru mine nu totul se rezuma la bani... exista mii de lucruri care nu po fi cumparate cu bani cum ar fi sentimentele

| calibra92 a răspuns:

Pai cum sa nu se rezume la bani cand cu ei faci totul? Absolut totul...si poti avea totul. In functie de bani e si traiul tau de viata. Nu ar avea cum sa nu se rezume doar la bani decat atunci in momentul in care banii ne-ar ajunge de pe un salariu pe altu si sa mai avem si de cheltuiala. Atunci ne-am gandi si la altele, dar daca asta e problema noastra de zi cu zi, e normal sa se rezume totul la ea...