| betty678 a întrebat:

Tpcmai vine vacanta si as dori sa va adresez o intrebare:
Ce as putea sa fac in vacanta avand in vedere ca sunt pedepsita si nu pot iesi cu prietenii?

Răspuns Câştigător
| Cirstea_Claudia_1980 a răspuns:

Intrii pe internet.Te uiti la televizor.Iti fac parul unghiile. Faci curat prin casa(poate iti mai iarta din pedeapsa),citesti o carte(mie imi place sa citesc si de aceea te-am sfatuit si pe tine),stai cu familia,te jocuri (nu te pe PC), iti faci temele (in cazul in care te plictisesti), desenezi, puneti multe haine pe tine si prefate ca e o noua moda(faci parada modei prin casa), te uiti la pozele de cand erai mica sau poti sa pleci cu parintii intr-o vacanta.Bafta.

Funda:X

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Te uiti la tv, vorbesti la telefon, stai la PC, citesti...

| dianaandra1467 a răspuns:

Te uiți la TV, stai la PC, poți să te uiți la filme, îți faci unghiile, stai cu verișori/frațu/surori, îți petreci timpul cu familia. Multe, multe lucruri! Mergi la mall ( singură )...
Succes.

| StanilaAna a răspuns:

Pai daca nu poti iesi cu ei, poti intra pe facebook sau pe yahoo si faci video chat cu ei... nu va intalniti, dar va vedeti si discutati happy Si daca nu ai voie pe calculator, vorbiti la telefon. Daca nu ai voie sa faci nimic, roaga-ti parintii sa te lase macar o data sa iesi cu ei, sau promite-le ca vei fi mai cuminte happy