| BlackStar99 a întrebat:

As dori sa va adresez o întrebare serioasă:
Voi, pentru ce trăiți?

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Traiesc pentru a ma pozitiona pe un scaun comod, sa folosesc piciorul drept pentru frana si acceleratie, mana dreapta pentru a invarti volanul si mana stanga sa actionez comenzi dar si mana dreapta. Sant sofer profesionist si meseria asta ma tine in viata

| BlackStar99 explică (pentru mgtow):

Direct Need for Speed. happy

| mgtow a răspuns (pentru BlackStar99):

In varianta pasagerilor merg cu viteza cuprinsa intre 40 - 50 ziua si noaptea daca apuc sa prind 60 pe drum intins laughing cu un autobuz mare ai impresia ca mergi la o viteza de 200 km/h in ritmul ala

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Traiesc pentru ca am fost adusa pe aceasta lume, traiesc pentru frumoasa familie pe care mi-am intemeiato, traiesc pentru fericirea ingerasilor mei si traiesc sa ma vad bunicuta.zic eu...
O zi bunahappy

| William a răspuns:

Ca sa imi ating telurile.

| BlackStar99 explică (pentru William):

Scurt și la obiect. big grin

| RAY a răspuns:

Sincer traiesc ca sa am ceea ce imi doresc si sa invat mereu ceva nou

| KamaSutra a răspuns:

Pentru mine

| Anonimuserr a răspuns:

Acum, fiecare om este venit pe lume cu o misiune, aceea de a face cat mai mult bine, sa militeze pentru pace. Problema e ca altii comit crime, furturisi multe alte mascari. Omul se naste, traieste si moare mai devreme sau mai tarziu si el este singurul care isi poate alege viata pe care poate sa o duca (evident si conjunctura, anturajul, societatea ii poate modifica acest aspect).

| ubox7007 a răspuns:

Power metal - Sabaton big grin
Si pentru a ma argumenta pentru ceea ce eu consider ca este drept, imi place sa ma argumentez cu oricine, oricand, pe orice problema, daca imi explica cineva si dupa ce cercetez in amanunt.
Deasemenea imi place legea si sa fiu lider. Mai traiesc si pentru ca deja am intrat in asta si nu vreau sa ies. Imi place si sa fac sport si cam toate astea care sunt considerate frumoase, in afara de pictura/cantat, la alea nu ma pricep si nici nu imi plac. Dar cel mai important din loialitate fata de cei care m-au adus pe lumea aceasta, pentru toti, nu numai pentru parinti. Eu traiesc pentru viata tongue

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Trăiesc ca să mă bucur de viață că doar una am

| PsihopatX3 a răspuns:

Vreau să consum cât mai mult oxigen să rămâneți voi fără el.

Răspuns utilizator avertizat
| chioscuta a răspuns:

Traiesc sa imi ajut familia si apropiatii sa imi fac o familie sa muncesc sa imi fac o casa frumoasa cu tot ce vreau eu in ea, sa imi cumpar o masina pe gustul meu.....si tu tot pentru asta traiesti dar esti intr-un moment de ratacire asa cum am fost si eu si noi toti am trecut prin mimente din astea.Impirtant este ce faci in astfel de momente, daca te apuci sa bei si sa mai stiu eu ce faci iti agravezi situatia si nu vei mai trece, probabil niciodata peste ele.

| BlackStar99 explică (pentru chioscuta):

Ai dat un raspuns drăguț. Și nu sunt deprimat, am pus doar o alta întrebare, înainte de asta, o întrebare mai colorata(nu am înjurat în ea, stai liniștită), și s-au trezit 2 sa răspundă în felul lor(care cam seamănă unul cu altul) și mă întrebam:"Ei pentru ce trăiesc? ".Vad ca degeaba încerci să colorezi lumea daca ea vrea sa rămână alb-negru.

| Sweet155 a răspuns:

Pentru distractii, faima si familie.

| Omori a răspuns:

Traiesc din curiozitate.
Nasoale momentele cand ma plictisesc.

| Emankonovici a răspuns:

Eu traiesc pentru a face pace, nu pentru a dezbina. Tu oare ti-ai pus intrebarea asta de ce traiesti si ce vrei sa faci se pare ca nu...

| BlackStar99 explică (pentru Emankonovici):

Peace is the greatest lie of all.

| xHorrorx a răspuns:

Pentru plimbări/călătorii în lumea întreagă.Dar tu pentru ce trăiești? happy

| BlackStar99 explică (pentru xHorrorx):

Un răspuns interesant. Daca ti-as răspunde, lumea m-ar critica, deci, mai bine lasă.

| xHorrorx a răspuns (pentru BlackStar99):

Da,știi,de fapt, aș fi putut spune că trăiesc pentru bani, ca să pară mai interesant răspunsul.Și poate atunci nu ai fi simțit nevoia de a-mi da un răspuns ce ar atrage critici, așa-i? laughing

| BlackStar99 explică (pentru xHorrorx):

Dacă trăiești pentru bani, îti irosești viata. Cine fuge după bani, nu îi prinde.

| xHorrorx a răspuns (pentru BlackStar99):

Eram ironică, dar se pare că acum crezi că asta fac.În fine, las-o așa.O zi bună big grin