| RalucutzaFarmer a întrebat:

TPU am aflat ca dam teza in alta clasa si vreau sa copiez. Sfaturi?

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uite așa se duce țara de râpă, cu conducători care au copiat la școală.
Pune mâna și învață!
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Cea mai bună variantă de copiat:Iei o foaie şi spui că e ciornă şi pui fiţuicile sub ciornă
Baftăă la copiatlaughing

| blueangel99 a răspuns:

Nu te apuca de copiat, "Ralucutza".
De ce nu te apuci tu de studiat, ca să iei o notă mare, pe meritate, decât să furi nota.
Oricum, dacă proful/profa se plimbă prin clasă, are şanse să te prindă, oricum ai încerca.

Deci, nu copia, că îţi faci rău. Te poate prinde, şi iei 2, în cel mai rău caz 1, când tu puteai să înveţi şi luai 9 sau 10, în cel mai rău caz 8 sau 7.
În plus, ce înveţi te va ajuta tot timpul. Nu vei putea mereu să copezi. Va trebui să înveţi şi tu.
Baftă!

| babzibazatu a răspuns:

Invata, ca inca mai ai timp. Foloseste copiatul doar ca pe o metoda auxiliara ca atunci cand nu esti pregatit/a pentru un test neanuntat sa ai o "usita" spre o nota ceva mai buna, in caz ca nu stii nimic. Dar fiind o teza, conteaza foarte mult ce nota iei, si daca vei fi prins, vei lua 1. Deci cel mai bine inveti si iei o nota pe merit.
Succes!

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Proasta mai esti!

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Si de ce lumea o incurajeaza sa copieze, in loc sa o indemne sa invete? De ce numai 2-3 oameni sunt cu capul pe umeri si ceilalti sunt vai de capul lor? De abia astept sa te vad la BAC, sa vad cum o sa copii acolo, dar tu sigur o sa spui ca la BAC vei invata.

| Kanghu a răspuns:

Voi sunteti chiar epici. Credeti ca nota aia valoreaza macar o paine?

Invata cat inca mai ai timp.

| blueangel99 a răspuns (pentru Kanghu):

În sfârşit cineva normal straight face
Aşa e. Nota aia nu o să valoreze nimic.
Notele nu contează, în general.
Contează cu ce rămâi în minte.

| Fiction a răspuns:

Uite un sfat: Cartea.Ce zici, tentant, nu? smug

| Raducu1 a răspuns:

Uite un sfat de la minetongueune burta pe carte(nu la propriu)!

| Andrusccaaa a răspuns:

Paii. =]] eu scriam pe burta toate rezultatele. laughing, sau cum a zis Albertina o foitza care sa incapa in buzunar.winking, sau sa scrii pe mana.:]]

| Mafia4ever a răspuns:

Nu copiaa. Invata, daca e sa nu-s tii ceva si chair nu-ti mai aduci aminte, hai te poti uita reepde. dar eu zic sa inveti. cand o sa fi sa te angajezi si sa dai un examen nu mai poti copia si rami fara serivici si la examenele din a 8 ( si mularile) o sa se puna camere, deci invata daca vrei sa ajungi ceva, daca nu e treaba ta.

| blueangel99 a răspuns (pentru Mafia4ever):

Perfect de-acord.
Bravo, îmi place răspunsul tău.

| NamelessGirl a răspuns:

Pai ai putea sa iti faci o fitsuica pe sticky notes si sa o lipesti pe scaunul pe care stai sub picioare, daca vine profesorul sau profa repede acoperi foaia cu picioarele. sper ca te-ai prins

| taur77 a răspuns:

Ok...daca vrei sa copiezi n-am sa iti dau exemple cum sa inveti laughing.1.Fa-ti fitzuici, pe care le pui in buzunar.2)Stai in banca cu un coleg/-a bun/-a la materia respectiva.3)Scrieti pe mana.

| KiduuTaw a răspuns:

Am eu cateva idei:
-arunca un obiect pe jos(prefa-te ca l-ai scapat), apoi cand il ridici uite-te la colegul de langa.
-zii ca te trebuie la baie si in drum spre usa uite-te la cineva.
-ia-ti copiute.
FUNDA?

| Clarissaaz a răspuns:

Fata nu mai copia ca poate ne prinde si ne da si un trei mai bine invata.

| Ţăcă a răspuns:

Fara suparare, ar trebui sa inveti! Asa poti fi sigura de tine si de ceea ce vei face in teza. Sau... Pozeaza lectiile pe telefon. thinking

| WhitePoinT a răspuns:

1)Te pui si inveti
2)Faci o fituica mica
3)Iti scrii pe talpa papucului si stai picior peste picior
4)Scri pe maini si vin cu bluja cu maneca lunga
5)Copiez de la vecinu happy
Bafta

| ElAlbertina a răspuns:

Pai fa-ti o fituica care sa iti incapa in buzunar.
Eu asa am facut,,,
Sper ca ti-am fost de ajutor.