| alexfotbalpoli a întrebat:

TPU am un proiect la engleza despre Anglia si vreau sa zic despre orasele lui despre capitala etc mai dati si voi idei si ce vreau eu sa scriu despre orase si cele lalte e sa zic ceva de genu orasu Livarpool e cel mai numeros are statuile. ceva de genu dati niste orase. si scrieti cum am scris eu mai sus dau funda.

Răspuns Câştigător
| oOSaritaOo a răspuns:

Buna, nu prea inteleg ce vrei... dar sa zicem ca vrei idei despre ce sa scrii despre orase: poti scrie lucruri interesante din istoria acelor orase sau mai bine scrie despre intreaga Anglie si poti cauta pe net legi mai ciudate, de exemplu am vazut ca in unele orase inainte nu aveai voie sa mesteci guma, mai poti scrie despre conducatori, despre diferite vedete din Anglia, despre echipele de fotbal, despre cum arata Anglia inainte si cum arata acum. Sper ca te-am ajutat. Bafta! Sa iei 10! tongue