| UserName450 a întrebat:

TPU, e adevarat ca pe 19 Aprilie 2017 va veni Sfarsitul Lumii? Adica ma refer la apocalipsa, si era ceva cu un asteroid la o distanta de 1 milion 600 si ceva de km. E adevarata chestia cu Sfarsitul Lumii pe 19 Aprilie? Mi-e foarte frica.

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Nu este adevarat! Sunt niste prostii! Nu au de unde stie lumea sau cineva cand va fi sfarsitul lumii! Nu trebuie sa-ti fie frica ca nimeni nu stie data sfarsitului lumii,nici ingerii,nici sfintii,nici Domnul Iisus Hristos,numai bunul Dumnezeu-Tatal stie! Dar nu te lua dupa ureche la ceva spune lumea, presa si televiziunile! cand va disparea credinta, lumea va fi plina de rautati si nedreptati, atuncea va veni sfarsitul, dar stim ca sunt pe aproape!

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru unii da si le va ingropa popa.
Altii vor avea sfarsitul dupa- sau inainte, cum apuca.

| MihaelaDart a răspuns:

Stiam ca acel asteroid ar fi trebuit sa ajunga undeva prin februarie a acestui an, acum i-au schimbat data... cum in fiecare an vine un asteroid prin Romania, nu va dati seama ca mass-media totul pentru bani fac. Iar e o stire de tot rasul...

| Simpatic a răspuns:

Nu stie nimeni cand va veni sfarsitul lumii.S-ar putea sa fie ploaie de meteoriti sau din nou "Potopul lui Noe", dar se poate intampla peste 500 de ani asa ca traieste clipawinking

| Kimura a răspuns:

Universul si Pamantul sunt aici de milioane de ani, si va continua sa fie mult dupa ce murim noi, deci nu prea curand...

| xerxes1 a răspuns:

Gresit.
Anul acesta pica pe 21.

| deeeaqq a răspuns:

Ca în fiecare an.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem deja pe 29 aprilie ce dracu laughing))))

| DovleacTurbat a răspuns:

M-am nascut in '97 si stiu sigur ca de prin 2000 suntem amenintati cu apocalipse. Nici apocalipsa nu ne viziteaza sad si astia spera sa vina ceva civilizatii inteligente laughing).

| AnetteBurnier a răspuns:

Nu o să vină sfârşitul lumii. XD
N-au ăştia de unde să ştie că, vai, un asteroid va pica peste noi fix pe data aia, ora aia, minutul ăla, secunda lu' peşte etc.
Apocalipsa o să vină o dată, dar nu o să fie cauzată de un asteroid, pff. laughing
Nu îți mai face griji, aşa au zis şi de anul 2000, că vine sfârşitul lumii şi uite că au trecut 17 ani şi trăim.
Cu bine❗

| untilizatorunic a răspuns:

Pai sfarsitul lumii a fost pe 23 decembrie 2012, ce mai este unu sau ce? big grin big grin

| Costel_Belala_1976 a răspuns:

Suntem morți din anul 2000.

| Lucian1614 a răspuns:

Nu este adevărat! Doar Dumnezeu știe când va veni sfârșitul lumii. Nu ai de ce să te temi!