| JosCenzura a întrebat:

TPU, oare de ce dupa 24 de ani de democratie[daca nu ma insel] se mai practica cenzura in Romania?[nu ma refer la TPU ci la muzica...etc.] Adica a trecut atata timp degeaba? La revolutie am castigat exprimarea libera! Scrie si in Constitutia Romaniei! Notiunea de cenzura este in contradictie cu Libertatea de exprimare...cine e de aceeasi parere cu mine, aceea ca ar trebui ca in Televiziune, muzica etc.sa ne exprimam liber?

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Care revolutie, care democratie si care libertate?

Răspuns utilizator avertizat
| ZZG a răspuns:

Asta e problema.Romanii nu au inteles nici acum in ce consta democratia. daca esti liber din p.d.v politic nu inseamna ca si codul eticii a fost desfiintat.nimeni nu-ti refuza dreptul la exprimare, iar la televizor se difuzeaza dupa 12 noaptea programe cu continut explicit sexual.
Te poti exprima liber oricand, daca acest drept ti-ar fi fost refuzat, nu cred ca ai fi auzit in ziua de azi copii din scoala primara fredonand versuri din "Parazitii".