| anonim_4396 a întrebat:

Art. 30 – Libertatea de exprimare
(1) Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisă.
(3) Libertatea presei implică şi libertatea de a înfiinţa publicaţii.
(4) Nici o publicaţie nu poate fi suprimată.
(5) Legea poate impune mijloacelor de comunicare în masă obligaţia de a face publică sursa finanţării.
(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viaţa particulară a persoanei şi nici dreptul la propria imagine.
(7) Sunt interzise de lege defăimarea ţării şi a naţiunii, îndemnul la război de agresiune, la ură naţională, rasială, de clasă sau religioasă, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violenţă publică, precum şi manifestările obscene, contrare bunelor moravuri.
(8) Răspunderea civilă pentru informaţia sau pentru creaţia adusă la cunoştinţă publică revine editorului sau realizatorului, autorului, organizatorului manifestării artistice, proprietarului mijlocului de multiplicare, al postului de radio sau de televiziune, în condiţiile legii. Delictele de presă se stabilesc prin lege.

Voiam si eu azi sa amintesc ca au murit oameni ca noi sa putem sa ne exprimam liber.
Si mno,sigur nu e niciun apropo "subtil" la un raspuns ce mi-a fost sters dimineata de la o intrebare recomandata.

Trecand peste, stie cineva ce rasa e pisica din video?
http://www.youtube.com/watch?v=J2KXufX_MIA

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Pisica este de rasa europoida (alb caucaziana).
In film mai apare un ghemotoc de blana care sare pe ea, ghidat de un laser.
Ghemotoc de blana veritabila.

Cat priveste problema ta, internetul este intr-adevar "spatiu public" DAR site-ul e privat, are un "proprietar" si in mod sigur, niste "termeni & conditii" cu care daca cineva nu este de acord, cineva-ul trebuie sa paraseasca site-ul.

Mai simplu spus, si un magazin sau un bar sunt "locuri publice" prin definitie, dar daca au un "proprietar", acesta poate decide in orice moment o "selectie" a "clientilor", cu, sau fara notificare prealabila.

Aici esti "client", te poti duce cu ea, (problema), in civil, insa nu ai sorti de izbanda, "problemei" tale fiind opozabile drepturile de proprietate plus "T&C" cu valoare de Regulament.

Nu esti singurul iritat de asta, dar nu se poate face nimic...

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Darkmagic):

Mersi de raspuns, e cel mai bun de pana acum.

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aoleu, nu pot să cred, o întrebare care chiar îmi place! Acum pot să mor liniștită.

Pisica e adorabilă. big grin

| darrio2007 a răspuns:

Bucefalită.

| Laura a răspuns:

Dacă este vorba de TPU, nu ţi s-a încălcat niciun drept. Platforma e un privilegiu, nu un drept; te supui regulilor interioare.

| Drimmero a răspuns:

Intrebarea suna altfel, 'ce natie e fata din videoclip, o gasesc cumva prin Romania'? Vrajeala cu pisica nu tine la toata lumea.

| mentholinks a răspuns:

Daca nici cei care ne conduc nu respecta legea, te astepti ca TPU sa o faca? Si mie mi-au sters raspunsul chiar daca era ok.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru mentholinks):

Conteaza ca mi s-a incalcat un drept si le-am atras atentia, e tot ce am putut sa fac.

| GoldenZenith a răspuns:

Ce fa', mă fetiță? Ți-era dor de mine de mă aduci în discuții? Hai, vin' la mine sa te pup. Of, of! Mi-ai făcut și fan club? day dreaming

| GoldenZenith a răspuns:

Nu este ok sa ai o părere daca nu este la fel ca a altora.

De când te interesează pisicile? day dreaming

| PersonajFictiv a răspuns:

Deci,esti de acord ca trebuie sa fie sterse toate raspunsurile ce nu sunt de acord cu acea intrebare?

| PersonajFictiv a răspuns:

Ti-am scris mai sus din ce cauza se ajunge la aceasta problema.
E vorba de cauza si efect.
Trebuie facut cumva ca sa nu se ajunga la asta, "seenophobia " e doar un efect, cauza e alta.
Cauza am zis-o mai sus.
La cauza trebuie lucrat, cauza trebuie promovata aici.

| PersonajFictiv a răspuns:

Apreciez ca ti-ai facut cont sa ma injuri smug
Imi era dor de gura aia a ta spurcata.

| PersonajFictiv a răspuns:

Aparent crush-ul imi raspunde, ba chiar ma injura, dai un pup lui tati smug

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Iar a trecut Cocina pe aici sa isi expuna talentul oratoric? Cand alta ocupatie n-ai ca om... apari din cocina.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Mi-a zis sa ma omor, eu si toti ca mine.
Inteleg ca nu e de acord cu mine pe o chestie, da sa zici ceva asa, meh, nu stiu, nu e prea normal, chiar de e un site laughing

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Vorbiti singuri, ce naiba aveti? Sau a fost sters careva?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost coquina pe aici laughing
Chestii normale, injura si primeste suspend, apoi revine iar.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Atunci au sens posturile mai sus

| Drimmero a răspuns (pentru PersonajFictiv):

De ce va bateti capul cu specimenele astea care vor sa se afirme prin ceva anume pentru a stii lumea si de existenta lor?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Drimmero):

Aici cam ai dreptate, cu cat le dai atentie mai multa, cu atat revin mai de multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ti s-a incalcat niciun drept.
Pur si simplu atat tu cat si o mare masa de indivizi care n-au inteles rostul intrebarii cu "seenophobia" ati fost irelevanti, asa ca ati fost eradicati si cu asta basta.
E o intrebare pentru adolescenti si e incontestabil ca Facebook/Whatsapp si alte din astea sunt parte din viata de zi cu zi si produc tot mai multe suferinte (e drept - specifice varstei) datorita pauzei foarte lungi de reply sau blocarilor.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt irelevant ca dau un raspuns de genul " halal intrebare,good job "?
Pai,e parerea mea,nu trebuie sa fie toata lumea de acord cu ea, fiecare are o parere diferita,dar sa imi stergi raspunsul doar ca nu sunt de acord cu acea chestie,nu mi se pare ok.
PE Youtube poti da si like si dislike,e ceva normal,sa existe oameni care apreciaza anumite chestii si altii care nu le apreciaza.
Oamenii sunt diferiti,vad lucrurile diferit.

Ca iti da cineva seen si incepi sa suferi, e ca nimeni nu se ocupa de tine, ori ai parinti care nu iti explica frumos ca daca cineva face asta e pentru ca ce vrea acea persoana nu ai tu si ca trebuie ori sa gasesti alta persoana cu care sa vorbesti ori sa schimbi ceva la tine, poate ai tu probleme de fapt, nu se stie. ( zic in general)
Poate ca trebuie puse niste ore de educatie in scoli, ca generatiile care urmeaza sa nu mai numeasca chestiile astea "probleme" ci sa fie doar niste chestii pe care nu dau doi bani.
Deci, DACA TOT TREBUIE sa vorbim despre "seenophobie" hai sa vorbim despre cum s-a ajuns aici si despre cum s-ar putea face sa dispara, aceasta, nu?

Nu crezi ca lipsa de educatie aduce aici? thinking
Lipsa cuiva care sa explice copilului cum sta treaba, in loc sa fie lasat la telefon toata ziua singur?

Orice ai zice, nu e normal sa ti se stearga raspunsurile, e lipsa de bun simt.
Daca vezi asta in alt mod, asta e.

Mersi de raspuns, totusi.

| Raniaa a răspuns (pentru anonim_4396):

"O masă mare de indivizi..."
Fulga, în cazul de față a fost încălcat dreptul la libera exprimare, fiecare este liber să-și exprime părerea.
Plus că majoritatea răspunsurilor la întrebarea respectivă au fost irelevante și nefolositoare.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Nu trebuie sa-mi dai tu explicatii inutile. Eu ti-am zis ce target avea intrebarea. Puteai sa scrii acest raspuns direct acolo si poate nu ti se mai stergea in loc sa va bateti joc ca de ce promoveaza TPU asa ceva. E treaba lor ce promoveaza. Fix pe aia vi s-a pus pata. Pana acum totul a fost perfect.

| anonim_4396 explică (pentru Raniaa):

N-a fost incalcat nimic. Au fost raspunsuri irelevante sau batjocoritoare la adresa TPU.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu imi bat joc, doar nu sunt de acord, e o diferenta.
Mi s-a pus pata ca mi-a sters raspunsul.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Atunci maturizeaza-te si nu te mai comporta ca un "fulg de nea" care considera ca nu greseste cu nimic si i se cuvine tot respectul si toate drepturile cand de fapt nu i se cuvin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau ca i-ai dat lui Dark funda. Conquina o merita rolling on the floor

| Raniaa a răspuns:

Dar ce fană înfocată am. Awwbatting eyelashes

| DieAlright2 a răspuns:

Da, fix de voi am nevoie sa stie lumea de existenta mea, trepaNeti si cretiNeti ce sunteti.
cretineti pe care eu i-am facut populari...in prostie.
doar asa stie lumea de existenta voastra.

ca tot l-a votat @Endoryus pozitiv pe drimmero...

da, in halul asta ai ajuns. (bine, erai in ultimul hal si inainte, esti un bipolar care se da dupa cum bate vantul in capul tau plin de basini)
atat de ofticat, penibil si cu preocupari de ultimul ratat esti.

practic iti ceri singur muyle si footayurile in fund, mai ceva ca ArsAnal aici de fata, care sta cu bucile deschise sperand sa-i intre vreo minge de fotbal in fund si daravelele intregii echipe de fotbal.

ghici ce? s-a intors "sacul de gunoi".
sunt aici, endoryus, hai intreaba-ma ca ultimul nolifer ce esti de toti userii de pe site, de certurile lor si de toate rahaturile anoste care doar pe tine te intereseaza.

Floresdemayo! FataMuntilor/Angycut! sunteti pe fir?
de voi intrebase ultima oara!
de o cearta de-a voastra din arhiva TPU!
da! atat e de ratat si nolifer!

mediocru arogant, bagator de seama troglodit, prefacut si ipocrit ce esti.

ti-ai meritat din plin muyrea de atunci, nu regret absolut nimic.

P.S: ca stiu ca te-ai supi rau de tot pe mine ca te-am injurat de mama.

"Mars in mortii si in pzda spurcata a ma-tii!"

| anonim_4396 explică (pentru DieAlright2):

laughing

| Drimmero a răspuns (pentru DieAlright2):

Te-a lasat cu sechele drimmero asta... in alta ordine de idei, cand ii tastezi numele Arsenalului, asigura-te ca ai folosit indeajuns protexul si n-ai negreala sub unghii, nu as permite sa poceasca numele una ca tine.