| crisbebe a întrebat:

Trec clasa a7 a si nu mi-a venit ciclul.
vara trecuta si pe parcursul anului uneori imi curgea putin sange dar foarte putin cand ma stergeam si atunci credeam ca o sa imi vina dar nu a fost asa.
nu am semne gen dureri de burta in zona aia si sunt putin cam ingrijorata.
ce parere aveti?
voua la ce varsta va venit?(dezvoltata sunt cat de cat nu prea mult dar sunt dar ideea e ca nici sanii nu prea au crescut decat putin)

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu-ti face griji, e bine inca. Daca ajungi pe la varsta de aproximativ 15 ani si nu ti-a venit, inseamna ca e o problema si e cazul sa consulti un ginecolog.
O zi buna!

| mona a răspuns:

Mie la 13 ani jum mi a venit, stai linistita ca o sa ti vina[cunosc pe cineva care pe clasa 8 a i-a venit

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

:p Trebuie sa aici intre 9 si 19 ani pentru ca sa iti vina pentru prima oara.

| CookieMonsterRawr a răspuns:

Pai, nu-ti face probleme. tu bucura-te ca nu ti-a venit laughing. Mie mi-a venit la 12 ani :\. In schimb, cand am vorbit cu mama, ea mi-a zis ca ei i-a venit la 15 ani jumate, cand a intrat la liceu pentru ca era foarte scunda si slabuta. Banuiesc ca tu ai 12-13 ani din moment ce zici ca treci a 7-a. Sanii tai nu sunt dezvoltati inca. Eu de ex, am 14 ani, si nu zic ca n-am ce pune in surien, dar nu sunt exagerat de mari. si am mers la ginecolod odata, si mi-a zis ca sunt putin prea dezvoltata pentru varsta mea. Asa ca stai linistita. o sa iti vina si ciclul, o sa iti creasca si sanii. Tu bucura-te de viataaaa ^^. Tk :*. Fundaa puppy dog eyes

| Anamaria97_2847 a răspuns:

Asteapta si vei vedea, ca odata cu maturitatea toate vor porni♥

| adelynaa a răspuns:

Stai linistita
nu trebuie sa te ingrijorezi
mie mi-a venit pentru prima data cand aveam 14/15 ani cand treceam pe clasa a 8
nu trebuie sa-ti faci griji stai linistita iti va veni

| mikutssa a răspuns:

Linisteste-te! Nu e o regula sa iti vina asa devreme...mie mi-a venit in clasa. a saptea. Cunosc fete carora le-a venit pe la liceu...deocamdata bucurate ca nu ti-a venitbig grin

| Dandelion_7857 a răspuns:

Stai calma fiecare persoana e diferita, dar eu cred ca ar trebui sa mergi la un ginecolog pentru a te asigura ca nu este nici o problema!