| crinainaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o mica intrebare. Eu nu am un ciclul regulat, iar luna trecuta am luat escapelle si mi-a venit menstruatia la 19 zile. Luna asta am avut parte de mai multe acte sexuale neprotejate, unde el nu a ejaculat in mine. Teoretic trebuie sa imi vina menstruatia astazi. Ma doare spatele rau, am momente cand ma doare burta (in zona ovarelor) si am dureri mici de sani (in laterale). Am obiceiul de a-mi verifica si mucusul cervical si acum e foarte uscat si lipicios cu consistenta unei paste.
Toate aceste simptome sunt obisnuite pentru mine inainte de a-mi veni menstruatia. Ideea este ca imi e putin frica de o eventuala sarcina.
Credeti ca am motive sa fiu prea ingrijorata sau sa stau linistita si sa imi astept menstruatia?
Dau funda
Multumesc si fara jigniri

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca ai verificat si totul coincide cu momentul de dinainte de menstruatie nu iti fa griji. Pastila de a doua zi iti poate deregla menstruatia deci ai grija cu ele. Daca vrei sa stai linistita fa un test de sarcina iar datile viitoare folositi prezervativ. happy

| crinainaaaaaaaaaa explică (pentru Aasdfghj):

Imi e teama ca poate sunt semne de sarcina

| Aasdfghj a răspuns (pentru crinainaaaaaaaaaa):

Ti-am zis sa faci un test daca vrei sa stai linistita.

| Roberrt21 a răspuns:

Salut, probabil sa ai acele simptome premenstruale, de regulă apar cu între 1-7 zile înaintea menstruatie