| AlexAvram94 a întrebat:

Tren sau masina?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca ai cunoaste detalii din CFR, nu ai mai pune intrebarea asta. Angajatii cumpara lucruri cu banii lor ca sa repare calea ferata, firele de inalta tensiune si locomotivele...Asta de frica sa nu faca puscarie in caz de vreun accident. Daca s-ar aplica legea (exista o lege care reglementeaza circulatia feroviara) 80% din caile ferate romane s-ar inchide si 20% ar avea restrictii de viteza, pentru ca e mult prea periculos. E o minune ca nu cad trenurile.
Intr-adevar, nu e atat de grav ca in 2010, atunci daca stii, au fost 4 accidente feroviare intr-o saptamana, cu o fata de 17 ani moarta si 15 raniti. S-au alocat brusc fonduri atunci, dar iar scade bugetul, iar vor aparea accidente, iar mor oameni nevinovati, desi fondurile europene asteapta.
Masina, sigur ca masina, dar condusa cu prudenta, si evitand perioadele astea de trafic intens, cum e acum, de Paste.

17 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Apa(trenul) sau masina(coca-cola)
ce intrebare..normal ca masina.

| KateMiddleton a răspuns (pentru davidtm):

Coca-cola e daunatoare.

floresdemayo
Userul Lunii
| floresdemayo a răspuns:

Mi-e dor nebun de o călătorie lungă cu trenul...

| єχcєєℓ a răspuns:

Sincer prefer un avion

| Xtadelo a răspuns:

Masina! laughing

| Iubibilăă a răspuns:

Eu aleg masina mea.
Pa, pa si mult succes in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@valentingb, ce treaba are trenul cu CFR? Banuiesc ca era o intrebare generala. La cum ai scris, zici ca trenul e cel mai periculos mijloc de transport din Romania...la cate accidente rutiere neglijabile sunt si vieti umane nepierdute din cauza acestora.

Eu, insa, detest masinile si mai ales oamenii care le adora :)) Ador si masinile ca niste creatii ingineresti, dar le detest din cauza faptului ca polueaza, sunt prea multe si prea multi oameni le venereaza...

Insa cand aud o locomotiva ca asta...pana si romaneasca, cum sa nu-ti placa?

http://youtu.be/EaVEphgPos8?t=44s

Deci, ca sa fiu clar. CFR-ul merita sa moara la cat de incompetent e! Dar asta nu ma face sa detest/evit trenurile. Sunetul de tren sau de cale ferata...e epic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tren.

| Hevnoraak a răspuns:

Tren.

| KateMiddleton a răspuns:

Un tren performant.

| Aurashyk a răspuns:

Avion

| 2BeCristi a răspuns:

Masina-masina-masina-tren-masina...

| StefanCristi55 a răspuns:

In Romania, la ce trenuri avem, as opta fara nicio retinere pentru masina

| Dogyyy a răspuns:

Masina!

| Secreeeeth1998 a răspuns:

Submarin

| AntonikBostanik a răspuns:

Cu trenul imi place ca merge usor si linistit si cu masina imi place ca poti merge cu ea si pe alte drumuri nu numai pe sinele de tren. happy

Întrebări similare