| Denisaa a întrebat:

Un om sta la etajul 10 al unui bloc, ia in fiecare zi liftul, coboara pana la parter, se duce la munca, isi face treaba, se intoarce acasa si ia liftu doar pana la 6. Omul este obosit, nu vrea sa se opreasca la nimeni, vrea sa ajunga cat mai repede. Liftul nu are probleme dar totusi nu poate urca pana la 10. De ce?

happy

Răspuns Câştigător
| Fvn a răspuns:

E scund? cand coboara ajunge la butonul de parter, dar la intoarcere nu ajunge la butonul de sus.

19 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu poate sa urce pana la etajul 10 pentru ca e defect liftul sau nu doreste sa ajunga acasa asa repede.

| cornel a răspuns:

Pentru ca nu vreahee hee

| IIIx333III a răspuns:

Nu ajunge pana la 10.

| Brotacelu a răspuns:

E pitic! nu?
Si nu ajunge sa apese butonul petru etajul 10 big grin

| UNfriendLY a răspuns:

Omul era pitic si ajungea sa apese numai pe tasta de etaju 6

| Ilusion :X a răspuns:

Bănuiesc că este stricat.

| together4ever a răspuns:

Pina la urma care e raspunsul?

| ThinkPink a răspuns:

O fi obosit liftul de la cati oameni o fi carat pe zi, n stiu ce sa zic

| Asdgjkjgs a răspuns:

Mai are un apartament si la 6?
laughinglaughing

| KidDu` a răspuns:

Habar n`am

| andrei95 a răspuns:

Pentru ca este prea scund si nu ajunge la butonul de la 10

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Are o cumătră pe la etajul 6 pe care o vizitează de fiecare dată după ce termină munca.

| Madalina_8434 a răspuns:

Este prea pitic. Ajunge la butonul pentru parter cand este la etajul 10, dar nu ajunge decat la butonul pentru etajul 6 cand este la parterhee hee

| mariaw a răspuns:

Cumva e liliputan si nu ajunge decat pana la butonul 6?

| flavius1921 a răspuns:

A gresit bloculhee hee

| pufu :* a răspuns:

Omul era pitic si nu ajungea numai pana la butonul 6 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand coboara ajunge la butonul de parter, dar la intoarcere nu ajunge la butonul de sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E boc

| Bordeianu_Stefani_1998 a răspuns:

Deoarece omul este pitic si nu ajunge decit la butonul 6.