| Farcas a întrebat:

Unde as putea sa gasesc biografia unei celebritati (oricare) in franceza?big grin

Răspuns Câştigător
| monica_4690 a răspuns:

Incearca pe www.google.fr, rezultatele gasite vor fi in franceza;)

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Tasteaza pe google numele unui mare scriitor francez si iti va aparea o lista bibliografica in diverse limbi.Selecteaza materialul francez. Mira

cami
| cami a răspuns:

Cauti pe google.fr

| Sara a răspuns:

Sau pe wikipedia, si setezi limba franceza tongue

| greg a răspuns:

Simplu : Cauta pe google cuvantul "bibliografie" scris in franceza.

| valsulnorilor a răspuns:

Scrie numele celebritatii pe Google si da cautare, dupa ce gasesti ce te intereseaza cauta pe google translator francez automat si iti traduce ceea ce te intereseaza.
Succes.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
La biblioteca centrală de la tine din localitate, anticariat sau pe net.
Mult succes la documentare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi numele celebritatii poate te putem ajuta mai mult!