| Farcas a întrebat:

Unde as putea sa gasesc biografia unei celebritati (oricare) in franceza?big grin

Răspuns Câştigător
| monica_4690 a răspuns:

Incearca pe www.google.fr, rezultatele gasite vor fi in franceza;)

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
La biblioteca centrală de la tine din localitate, anticariat sau pe net.
Mult succes la documentare.
Pa, pa.

| valsulnorilor a răspuns:

Scrie numele celebritatii pe Google si da cautare, dupa ce gasesti ce te intereseaza cauta pe google translator francez automat si iti traduce ceea ce te intereseaza.
Succes.

mira
| mira a răspuns:

Tasteaza pe google numele unui mare scriitor francez si iti va aparea o lista bibliografica in diverse limbi.Selecteaza materialul francez. Mira

| Sara a răspuns:

Sau pe wikipedia, si setezi limba franceza tongue

cami
| cami a răspuns:

Cauti pe google.fr

| greg a răspuns:

Simplu : Cauta pe google cuvantul "bibliografie" scris in franceza.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi numele celebritatii poate te putem ajuta mai mult!