cristian
| cristian a întrebat:

Unde pescuim la Iasi? Cat mai costa permisul de pescar pentru anul 2009? De unde il putem procura? Daca se merita...

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

CIRIC Loc natural
Balta Cozmesti Loc natural
Harmanesti Balta privata
http://www.pescuitmania.ro/balti-de-pescuit-judetul-Iasi.htm
La Oteleni am inteles ca e 50 lei ziua, sau 10 lei si platesti pestele
La Podis, un sat la 4km de la Tg.Frumos spre Iasi se face un drum lateral stinga(de tara) dupa inca 4km dai de iazuri primul Crap700000/zi al doilea 300000/zi caras dar si orice altceva.

, la 25km de la iasi, spre bivolari, intalnesti o localitate probota. undeva la capatul localit, pe dreapta, e un drum pietruit, pe alocuri dalat. te duce exact intre lacuri(sunt 3 cu o supraf totala de cca 15ha).
cand se incalzeste, totul e plin de iarba.
raman mici ochiuri in care, daca esti bun tintash, poti da cu pluta culisanta.
predomina stiuca si bibanul.
lacul e ingrijit, curat. Insa taxa este de 40 RON/zi/pescar sau 30 RON/zi/pescar daca se ia un abonament de 10 partide.
FIR INTINS
dar preturile sunt exorbitante ( daca asa se zice (( prea mult pentru gusturile mele ( nu mai e un sport sunt o jefuiala (( preturile astea ((

2 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Curiozitate da la ce pescuiesti? si daca prinzi ceva a)