| anonim_4396 a întrebat:

URGENT. salut. am o intrebare, cum pot sa fac sa imi creasca parul pana cand incep scoala pentru ca am fost la o frizerie si m-a tuns dar i-a sarit pieptanu de la masina si m-a luat gresit? trebuie

2 răspunsuri:
| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Udal, pune-i ingrasamant!laughing Nu poti face nimic!

| PamyTzZz a răspuns:

Prin aplicarea de ulei de ricin asupra scalpului si podoabei capilare, parul va creste mai sanatos si va fi mai rezistent
Uleiul de ricin folosit in mod regulat pe radacinile parului si scalp este util pentru:
- cresterea parului;
- ingrosarea firului de par care incepe sa se subtieze;
- prevenirea deteriorarii parului;
- tratarea parului uscat;
- stralucirea si hidratarea parului si scalpului;
- prevenirea scalpului uscat;
- imbunatatirea starii generale de sanatate;
- prevenirea despicarii varfurilor si cresterea parului.
durata de actiune a uleiului asupra capului este de aproximativ 15, 20 de minute, dar recomandabil ar fi sa lasati uleiul sa actioneze pe durata unei intregi nopti.
dupa ce uleiul si-a terminat perioada de actiune se va clati bine parul cu apa si sampon, pana ce uleiul dispare complet. Nu trebuie sa va speriati de mirosul greu, specific al acestui ulei. Desi considerat de multi drept respingator, nu va ramane permanent in podoaba dvs. capilara, dupa clatirea cu apa si sampon ea disparand de parca nici nu ar fi fost vreodata prezenta.