| Anisoaraaaaa a întrebat:

V||| (Scuzati intarzierea dar am fost plecata si nu am avut cand sa pun continuarea, sper sa va placa:*)
Am pasiit usor spre neputinta. Mintea-mi porni aiurea in ganduri profunde.
Jessie se uita la mine de cateva minute bune fara sa spuna nimic.Mana ii aluneca usor pe talia mea,iar cealalta imi mangaie usor obrazul.
-Esti bine?
Am murmurat usor un fel de da,am oftat in sec si am mi-am cautat cuvintele ca sa gasesc exact raspunsurile pe care vreau sa le descopar.
-Stiai nu-i asa?
-Eu.
-De unde o cunosteai?
Jessie a lasat putin privirea in jos, apoi a tras aer admanc in piept, usor ca sa nu il aud desii deja facusem asta si a spus :
-Anul trecut..am fost amandoi la aceeasi scoala, Ania a venit intr-o zi sa o i-a si atunci ne-am cunoscut..veneam mereu aici cu ea si sora ei.
Nu imi venea sa cred ca Ania nu mi-a spus niciodata despre asta.
Jessie a continuat sa imi spuna secrete de-ale Aniei de care eu habar nu aveam.Atatea minciuni spuse de ea pe care eu le-am crezut ca proasta.Dar asta e pana la urma mortilor li se iarta totul.
-Nu am vrut sa spun pentru ca stiu cat ai tinut la ea si nu vroiam sa te intristez...
Am inghitit in sec lacrimile care simteam ca parca erau gata sa curga.
-Am nevoie de timp singura!
I-am intors spatele si am plecat la o plimbare prin padure.Nu a venit dupa mine, mi-a respectat decizia.
-Te iubesc! a strigat inainte sa nu ma mai poate vedea de copacii aceeia imensii.
Simteam ca fac o mare greseala dar nu am facut nimic in privinta asta.
M-am plimbat ore intregi pana cand ma izbit oboseala si m-am asezat langa un copac sa ma odihnesc putin.Am stat cateva minute si am plecat la cabana.
Usa era deschisa si am intrat fara sa fac vreun zgomot.Jessie era in camera alaturata si vorbea la telefon.Am simtit nervozitatea din vocea lui.M-am apropiat si am ascultat ce vorbea.
-Daa si cuum vrei sa ii spun ca m-am culcat cu cea mai buna prietena a ei? Ce dracu.
Astea au fost singurele cuvinte pe care le-am auzit dupa am inceput sa tremur.Imi venea sa urluu si sa plang.
Nu mi-am mai simtit picioarele si corpul meu a cedat.Am cazut ca secerata in timp ce imi pierdeam cunostinta, aveam o stare de anxietate grava.

7 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

De cand a devenit TPU un site pentru publicat istorii inventate?

| Anisoaraaaaa explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

De cand raspunsurile s-au transformat in intrebari stupide?

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Anisoaraaaaa):

De cand v-ati obsesionat de niste istorii happy

| Anisoaraaaaa explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Haii gata ca nu stau sa ma cert cu copii de 12 ani oh go on.Nu e o istoriie pentru cultura ta:*.Nu o lua personal dar mai bine n-ai comenta daca e ceva stupidwinking

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru Anisoaraaaaa):

Nu comentez ceva stupid. Dar mi se pare aberant ca aceste istorii sa se scrie pe Facebook, si acum sa "invadati" si TPU. Repet ca este un site pentru intrebari, nu pentru postat istorii. Cultura mea nu s-ar cobori la asemenea nivel, asa e.Si chiar nu vreau sa ma cert cu tine, mi-am dat seama cat va poate duce capul pe fiecare in parte. happy Bft in continuare laughing

| Anisoaraaaaa explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Hai pa! Uita-te si la categorie inainte.Bft si tiewinking

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Ce bine ca i-ai pus continuarea in sfarsit.Bravo tie, chiar mi-a placut, de abia astept sa pui si continuarea:*, si bafta in continuarewinking