| anonim_4396 a întrebat:

Va place matematica? De ce? Mie imi place tare de tot si voua?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi place insa nu o ador. Am fost atras de cate ceva din fiecare domeniu al matematicii. Cel mai mult imi plac matricile.

| JeSa a răspuns:

I like math,

Foarte mult, mă ajută enorm în job.

Shin
| Shin a răspuns:

Dap, imi place. M-a ajutat sa adun mai usor cunostinte din alte domenii happy
Numai bine, Shinwinking

| Pho3nix a răspuns:

Nici mie.

Răspuns utilizator avertizat
| Derye a răspuns:

Clar NU!
Desigur, se vor gasi asa-zisii culti, care se vor lauda cu cate carti au citit, dar cartile nu tin de foame. Degeaba ai citit cu jdemii de carti, daca nu te pricepi sa faci nimic. Mie nu imi place invatatura (desi am numa' 9-10; o practic pentru ca aduce $$$ ). Mai bine o ora de club decat o carte citita. Viata e prea scurta ca sa ti'o pierzi cu invatatul.
Voi preferati sa invatati, in loc sa va distrati? Exista un timp pentru invatat un timp pentru distrat, dar nu abuzam DE NICI UNA.
Daca iti place matematica fa'o doar pentru scoala, ca iti zic eu, nu iti aduce mari satisfactii pe plan psihic daca stii ca 3, 14 < π < 3, 15.

| khrys a răspuns:

Imi place mult matematica te ajuta mult sa gandesti logic. Dar exista un dezavantaj daca iti place matematica si esti ft bun inseamna ce esti o pers cu picioarele pepamant si asta nu te mai face sa fi visator sau sa ai o imaginatie plina de "printese". Eu una sunt cea mai buna din clasa la mate dar nu prea imi pot imagina o lume cu tot felul de ciudatenii.

| hannibal a răspuns:

Ce intrebare e asta. mie sincer nu imi place deloc matematica, nu-i vad rostul in viata.

| DnBSniperZs a răspuns:

O urasc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place la fel de mult matematica