| σηℓууσυ a întrebat:

Hey, TPU happy
Voua va place matematica?

Răspuns Câştigător
| Ralushikaralushikamika a răspuns:

O ador.Tot ce ne inconjoara e matematica.Matematica e o arta, la fel ca pictura, muzica, literatura, etc.Ne dezvolta logica si nu lasa ratiunea sa doarma.Nu poti intelege lumea fara matematica.

5 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Algebra da, geometria mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| SweetChild1 a răspuns:

Uneori da, uneori nu. Nu mă atrage în mod deosebit, dar mă descurc destul de bine.

| DenisaS23 a răspuns:

Sunt constienta ca e folositoare (unele chestii) insa sunt niste formule destul de tampite care te fac sa te gandesti 1 ora (cel putin ca sa faci ceva bine la inceput). Nu pot sa zic ca e groaznica ca "de ce s-a inventat matematica?" sunt unii oameni care iubesc matematica. De ce? Pentru ca ei o inteleg din prima si sunt altii care le place eu stiu, am, romana sau biologia. Ce-i drept depinde si de profesor. Deja m-am abatut de mult de la subiect laughing deci, nu imi place matematica dar nici nu-mi displace tot ce pot sa spun, pai, e ok big grin.

| pissy123 a răspuns:

Sincer sa iti spun, ma descurc, am note doar de 10... dar I HATE matematica, sincer in 1-4 ne-a ajutat dar acum cu ce ne ajut-o ex: Teorema lui Pitagora in viata sau sa alte chestii tongue