| anonim_4396 a întrebat:

Va place sa traiti in Romania? Si de ce?

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu.De ce?
1. Legile sunt total tampite si sustin infractorii.
2.Mie imi plac foarte mult armele.Chestii ilegale in Romania.
3.Oamenii.Mereu cand ma duc la scoala trebuie sa fie cineva in masina care sa comenteze pentru ca sunt baiat si am parul lung.Am ajuns in starea aia in care o sa ii urmaresc sa vad unde stau si astept pana stiu ca pot sa fug de politie.Pentru ca politia nu poate sa le faca nimic.
4.Gandirea oamenilor.Eu stiu ca la scoala trebuie sa invatam sa fim uniti.Nu scriu exemple pentru ca nu vreau sa dau indicii care sa arate cine sunt daca este vreun coleg/profesor pe aici. Oricum, sunt o gramada de cazuri in care noi ne ajutam reciproc si profesorii erau impotriva acestui lucru cu toate ca nu faceam nimic rau.
5.Manelele si tiganii.Si astia ma dispera.Vara trebuie sa vad in fiecare zi unu' cu geamurile larg deschise la masina si manele.Manele cu volumul la maxim.Ma gandesc sa le arunc o fumigena pe geam...
6.Crestinii.Nu crestinii aia care merg la bisericuta,tin post, isi vad de treaba lord...etc.Ma dispera aia care ii fac reclama lu' D-zeu peste tot si nu accepta alte religii.
7. Oamenii care se baga in treburile altora.Ma frate... daca eu spun cuiva sa ma lase in pace pace si ca nu vreau sa ii raspuns la intrebare eu vreau ca acea persoana sa ma lase in pace.Nu frate... aproape toti ma streseaza pentru ca nu inteleg asta, si cand ma enervez se face cruce mare si mi se aminteste de D-zeu.

| JustAskingBruh a răspuns (pentru Wehrmacht):

Esti sincer si ma bucur!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fond, "a fi roman e o problema de personalitate" - Spike : Ultimu' om

De ce imi place sa traiesc in Romania? pai...

1) sunt "acasa" ii am pe toti cei cu care am crescut, langa mine
2) nu sunt imbracat ciudat, nu am 7 frati, si nici nu sunt etichetat dinainte

3) Imi doresc sa-mi fie bine in tara mea, nu sa fiu sluga printre straini.

4) vreau sa-mi construiesc ceva stabil "aici" sau mai bine zis "Acasa"

5) Eu si generatia care vine, poate reusim sa construim un viitor mai bun pentru noi, sa nu ajungem ca parintii nostriu care-si plang de mila ca l-au impuscat pe Ceausescu in sfanta zi de Craciun
6) Sunt majoritar aici, deci trebuie' sa avem initiativa in noi
7) Vreau sa le dau peste nas celor care pleaca in strainatate si se intorc cu pretentii, dar ei lasa tara de izbeliste.

Astea ar fi cateva argumente PRO.
De ce nu-mi place Romania, e o lista lunga

| JustAskingBruh a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca esti sincer big grin

| Klaryssa a răspuns:

Probabil o sa am comentarii uarate dar eu o sa raspund sincer : Nu, nu imi place. Oamenii sunt rai si plini da ura, nu stiu decat sa injure si sa creeze probleme.Multi din strainatate spun lucruri urate despre romani care sunt adevarate.Pe de alta parte, e frumos sa petreci toate traditiile romanesti care te incanta.

| Ƨirenia a răspuns:

Daca mi-ar asfalta si mie strada, ar fi ceva.