| Anhi a întrebat:

Spuneti-mi ce credeti despre Romania, daca va place/daca nu va place, ce ar trebui schimbat la ea... si in ce tara v-ati dori sa traiti si de ce.

12 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Parerea mea e ca Romania este o tara foarte cunoscuta in Europa si stim deja de ce dar mie nu mi-e rusine cu tara mea si daca ar fi sa aleg in ce tara sa ma nasc din nou as alege tot Romania pentru ca am atatia prieteni aici imi place tare mult si nu mi-asi schimba viata pentru nimic in lume

| push2gl a răspuns:

Tara imi place, o parte din locuitori si conducatorii nu-mi plac

| whatevernvm a răspuns:

Schimbat la ea? In primul rand caracterul oamenilor dobandit. Este o tara minunata ca peisaj, sa teritoriu, ca amplasare. Pacat ca noi, locuitorii o distrugem.

Nu mi-ar placea sa locuiesc in alta, mi-ar placea sa fie tara asta asa cum ar trebui, fara parlamentari care fura cat pot, fara batrani care plang pentru o paine, fara sa ne vedem parintii plangand ca din salariul mic e si mai mic, fara sa vina profesorii la scoala in lacrimi cu fisa de salariu sa ne arate cu cat l-a scazut etchappy
Ca copil, crede-ma e groaznic happy

| Tinkerbell_3393 a răspuns:

Eu as vrea sa se schime oamenii, sa fie mai educati. Vreau sa se creeze drumuri si sa ajungem si noi la nicelul tarilor civilizate. Acum nu stiu ce sa zic ca imi place in aceasta tara poate faptul ca avem toate formele de relief dar nu imi place ca nu stim sa profitam de ele.
Tara in care imi place sa traiesc este Franta deoarece acolo sunt oameni civilizati au un mediu in care imi place sa traiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania,este o tara minunata, pacat ca este locuita de romani.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte multi prosti si cei mai multi pe acest TotiPentruUnu, care la intrebari serioase si merita foarte multe raspunsuri se dau maxim 5, iar la intrebarile tampite legate de F***I se ingramadesc la raspunsuri.Asta e Romania plina de oameni prosti.

| ImHereForYou a răspuns:

Mie imi pl si in tara mea natala dar mi-as dori sa traiesc in Franta sau in Germania

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Cred ca e cea mai misto tarabig grin
imi place mooolth day dreaming
ce ar trebui schimbat? pai oameni care o critica ever, sa se schimbe sau sa zboare in alta tara...si cei care o strica smug
as vrea sa traiesc tot in ROMANIA(evident) de ce? phaai...ii super tara...si poate ar mai fi cateva da nu schiar ca ROMANIA kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Drathmnight a răspuns:

Este o tara extraordinara si ma bucur ca sint roman. ar trebui schimbati conducatorii. restul vine de la sine

| SpEed07 a răspuns:

Daca stai sa te gandesti,Romania e ca Ungaria,Bulgaria,Republica Moldova,sincer,mi se pare ca doar tarile acestea mai sudice au probleme destul de mari,dar nu va mai plangeti ca v-ati nascut in Romania,daca v-ati fi nascut in Afganistan,Panama,Egipt,era mai bine acolo nu?
Eu am fost in Bulgaria, la care i-as da nota 3, la Romania un 6 si Ungaria un 7, dar oricum,Bulgaria sa zic,e oribila,de trei ori mai mizerabila ca Romania, deci, eu is fericit ca sunt roman.Numai Bine.

| RichRoll a răspuns:

Imi place. Aici am prietenii si familia. Trebuie schimbate ff multe. Nu am timp sa le spun pe toate...Pentru inceput scoala ar trebui schimbata, e multa hotie cu taxa auto care vad ca se va rezolva, este o tara murdara si la propriu si la figurat. Si as putea tot sa continuu
As vrea sa merg in Spania...este o tara frumoasa. As vrea sa vizitez unele locuri. In plus mama lucra acolo si o prietena buna este acolohappy