prfml
| prfml a întrebat:

Va place sa va plimbati singurI?

26 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

De cele mai multe ori ma plimb cu sotia, discutam de toate si iar o luam de la capat, ce sa spun ca pensionarii.Si singur ma plimb, privesc lumea din jur, admir copii si tinerii indragostiti.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, cu căştile în urechi.

| Bishop a răspuns:

Da, mai sunt momente cand nu am chef de nimeni, sau cand vreau pur si simplu sa fiu "alone", dar tot ma intalnesc cu cineva straight face si ce sa-i zic... "du-te ba, ca nu am chef de tine"batting eyelashes? normal ca nu.

bishop

| inna a răspuns:

Da...happy. Dar mai mult cand ma duc la scoala si cand ma intorc, cu castile in urechi si o sapca pe cap si ma uita D-zeu pe strada laughing.

| xibalba a răspuns:

Da, uneori. Decat sa am pe cineva care vorbeste mult si prost, mai bine liniste. Ma rog, linistea e relativa, ca sigur se va gasi un cocalar sau un grup(ca astia actioneaza in grup) care sa iti strice linistea si armonia.

| Dara a răspuns:

Nu, deloc. Uneori mai simt nevoia sa mai stau singura, sa... imi aud gandurile, dar nu-mi place sa ma plimb de una singura. Prefer compania sotului meu.

| Gabry a răspuns:

Da, imi place foarte mult.Singura ma pot gandi daca am gresit cu ceva in ziua aceea fara a ma intrerupe cel care ma insoteste. Pot varsa cateva lacrimi fara ca cineva sa ma intrebe ce s-a intamplat si sa ma sacaie toata ziua despre faptul ca mi-au curs trei lacrimi...Am o parte sensibila, care nu vreau sa o afle multi si de aceea cand sunt cu cineva vreau sa ma aptin, dar e greu sa tin totul in mine!

| AndutzaAndu a răspuns:

Mda, imi place sa ma plimb si singura, dar mai degraba as prefera cu cineva langa mine.

prfml
| prfml explică:

Poate va gandtiti ca este o intrebare ciudata...

prfml
| prfml explică:

Acest raspuns nu eu l-am gandit ci pshihologii, se spune cand te plimbi singur sunt semne de nebuneala, adica intodeauna trebuie sa comunici, sa fi intre oameni sa nu adopti singuratatea. Un prieten de am meu a picat acest test pentru ca a spus ca se plimba singur, margand pe logica poate da, este anormal dar eu am gandit ca fiecare om are momente cand le gandeste mai bine cand este singur neinfluentat de altii, bininteles pentru scurta durata. Acum sa va spun ceva amuzant si sincer, am fost nevoit sa astept pe cineva, eram deja plecat de acasa, a trebuit sa pierd timpul o ora, mergeam pe strada si ma gandeam la acea intrebare, asa ca am facut ocolul centrului incat sa para ca am o destinatie si grabeam pasul laughing

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Da imi place...

de fapt nu ma plimb singura ci cu prietenii mei imaginari iti si bitzylaughing

| Munchkin a răspuns:

Ador să mă plimb singură, dar noaptea. Uneori îmi place să mă duc într-un peărculeţ gol şi să stau puţin timp în leagăn, cu căştile în urechi şi gândul departe. Dar în ultimul timp nu am mai ieşit singură, pentru că prietenul îşi face griji;)).
Şi nu văd semne "de nebuneală" în chestia asta. Fiecare om are nevoie de momente în care să fie singur. Când are gândurile împrăştiate, când simte nevoia să îşi găsească pacea interioară... E ceva normal. "Psihologii" ăia nu ştiu despre ce vorbesc. Ei ar trebui să ştie mai bine ca oricine nevoile omului.
"Everybody needs some time... on their own. Don't you know you need some time...all alone?" http://www.youtube.com/watch?v=Bwu7ixmQk0c
:)

| fabiola a răspuns:

Cele mai inteligente decizii le-am luat atunci cand eul a comunicat cu sinele! Si asta reuseam ori cand ma plimbam singura, ori cand era noapte si toata lumea dormea! intrebarea ta o fi fost ciudata, dar ce zici de raspuns?

| Majj a răspuns:

Da, sunt o fire singuratica.

| alex555 a răspuns:

Da, dar cu bicicleta

| biank98 a răspuns:

Da, cu castile la urechi sau cu o melodie fredonand-o in gand.

| happy.....withoutyou a răspuns:

Imi place sa simt parfumul dragostei pulverizat in frunzele aurii...
Imi place sa simt adierea vintului ce imi aminteste atitea cuvinte, gesturi, mimici...
Imi place sa ascult ultimele voci slabute ale pasarilor...
Imi aduc aminte de atitea zimbete si lacrimi...
Imi place sa ma plimb singura pentru ca imi restabileste pacea interioara si imi echilibreaza gindurile si sentimentele!
xoxo!

| madboy8 a răspuns:

A fost o vreme cand am fost tradat de o persoana la care am tinut enorm si din cauza ei ma plimbam in fiecare seara singur prin parcurile din vecinatate reflectand la ce am gresit.
Perioada aceea a trecut, mi-am recapatat increderea in mine si pot zice ca sunt o persoana fericita!
Uneori plimbarile de unul singur ajuta sa reflectezi la ce ai de facut sau la lucrurile pe care le-ai gresit in trecut.

| vykkusor a răspuns:

Nu-mi place sa ma plimb singura, dar viata nu te intreba ce iti place si ce nu-ti place... E trist, dar uneori avem nevoie de aceste plimbari singuratice...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu nu. Prefer cu prietena, dar in lipsa de prietena... ma plimb si singurbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar cu pasi mari si repezi ca eu ma speri repede daca merge cineva in urma mea happyimi trec tot felul de ganduri prin cap"daca o fi Ernest de la tradati in dragoste? sau vreo violatoare in serie?"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place...doar cand sunt trist sau am probleme...ma plimb ca sa imi pun gandurile-n ordine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt o fire singuratică.
Plimbările, se înțeleg!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, singura ma simt ciudat.Macar sa am o persoana cu care sa ma plimb, altfel nu m`as simti in largul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar numai cand ma doare capul, cand n-am chef de nimic sau cand... am chef de plimbare! laughing

| AloneMan2427 a răspuns:

Imi place sa ma plimb singur, in general cu muzica in urechihappy, dar ma maiplimb si cu prieteni