| AndraSt a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti ce sa fac in microbuz cand plec in excursie (are 200 si ceva km drumul). Cel care imi da cele mai multe variante i-a funda iar la restul vot. Multumesc TPU!

Răspuns Câştigător
| Flaviius87 a răspuns:

1.Te distrezi cu colegii/prietenii;
2. Cantati cantece de drumetie;
3. Asculti muzica la un mpr player;
4. Admiri peisajele;
5. Faci misto impreuna cu colegii de careva; sau va amintiti cele mai haioase faze pe care le-ati petrecut impreuna;
5. Dormi...
6. Si daca nu poti face niciuna din toate astea atunci inveti :))
si mai poti intra pe blogul meu sa vezi ce poti face cand te plictisesti :
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/2011/06/ma-plictisesc-ce-sa-fac.html

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

-daca ai laptop
-daca ai PSP
-Ipod
-sa vb cu ceilalti
-o revista(sau carte dar nu prea cred)
-sa iti pui net pe telefon
-sa te gandesti ce o sa faci cand ajungi la destinatie
-sa te gandesti ca urmeaza vacanta(eh.depinde cati ani ai)
-daca ai urmarit un serial gandeste-te cum ar putea sa se termine
-poze
-poze prin microbuz cu ceilalti

| Mwha a răspuns:

Pai... sa citesi reviste ( coolgirl, popcorn etc ce citesti tu )

| infires a răspuns:

Poi potis a iti iei casti si sa sculti muzica,s-au sa citesti o carte, s-au daca sunteti mai multi sa jucati ceva gen fazan, s-au sa cantati... Funda?

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Daca tot esti in excursie si cu alti copii incearca sa te imprietenesti cu ei happy
Bn la inceput poate va fi greu dar dupa aia n-o sa mai vrei sa se termine excursiawinking

| ćůρĸåćåĸę a răspuns:

Dormilaughing

Asculti muzicasmug

Iti faci un oracol:X

Funda?

| AdiXd2498 a răspuns:

Asculti muzica la casti
joci carti
joci fazan
te uiti pe geam
te joci pe telefon
spui bancuri
vorbesti prin mesaje
te gandesti ce frumos o sa fie in excursie
admiri peisajul
discuti cu colegii/colegele
intrebi din 5 in 5 minute cat mai e din drum
schimbi colegii langa care stai
etc. Funda? (nu prea sunt multe lucruri de facut in microbuz)

| miriam30303 a răspuns:

Poti sa vb cu amici sa va jucati sa asculti muzica dar nu citi o carte ca o sa ti se faca rau daca te uti in jos