| lawie a întrebat:

Va rog sa imi spuneti ce afaceri merg pe timp de criza cele mai multe primesc funda!

Răspuns Câştigător
| camyelena a răspuns:

O firma de panificatie sau o brutarie.
O firma ce vinde lemne pentru cei de la tara.
O firma de transporturi.
O ferma de pui de carne.
Un local cu program artistic de seara.
Un butic cu haine pentru tineri.
Un service auto.
Magazin cu materiale de constructii.
De asemenea un teren agricol cu vita de vie (pentru obtinerea vinului) sau cu caisi si pruni (pentru obtinerea tuicii) poate constitui baza unei afaceri.
Sau ai putea face lucruri, de exemplu sapunuri de casa cu diferite arome si culori, creme de casa, bratari, etc.

Deci romanilor le place in primul rand sa manance si sa bea, in al doilea rand sa se distreze, in al treilea rand sa detina lucruri scumpe si de asemenea au nevoie si de un mijloc de transport.
Toate firmele de mai sus sunt alese pe baza acestui lucru.
Sper ca ti-am fost de folos.
Funda te rog!

3 răspunsuri:
| viktorxxx a răspuns:

Din pacate, afacerile care nu sunt prea tare afectate de criza, dupa parerea mea, sunt cele bazate pe vicii, adica fumat, baut, prostitutie, jocuri de noroc si, de ce nu, droguri. Nu recomand niciuna din acestea. Un alt domeniu, mai ortodox, ar fi exploatarea obsesiei unei mase de oameni, in continua crestere, de a arata bine fizic.

| kiv1990 a răspuns:

Panificatie

| Okami23 a răspuns:

Covrigarie
shaworm-erie
second-hand
Servicii/reparatii
Magazinele cu pret unic
Produsele de lux
Agroturismul
Recuperarea datoriilor
Firmele de servicii funerare