| urbanghost a întrebat:

Ce afaceri considerati ca mai merg acum pe criza asta? Astept opinii si argumente.

9 răspunsuri:
| funnymantm a răspuns:

Eu am afacere de foto-video. Nu sunt afectat de criza caci merg pe masa si cer foarte putin. orice om isi permite de exemplu 60 lei pe an. Si, nah, daca fac cu cap tot imi merge bine.

| Wtf9000 a răspuns:

Banuiesc ca cele care tin de petrol. Ca in rest nu stiu care ar mai fi.

| machupicchu a răspuns:

O solicitare care nu ar trebui sa capete un raspuns ca opinie argumentata. Santeti in cautare de idei de afaceri... Corect ar fi fost sa solicitati acest fapt numai in cazul in care propuneati o colaborare viitoare, si, idei sunt...

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Omul poate sa renunte la multe in viata, dar la mancare niciodata nu o sa renunte, pentru ca stomacul cere cand ne este foame.Eu cred ca un supermarket, o fabricuta de mezeluri, de paine, de tot ceea ce se numeste mancare.Am langa mine in cartier o domnisorica foarte iute si desteapta, care si-a facut un magazinas mic cu mezeluri, pui, lactate, este superrrrrrrr.In cativa ani si-a mai facut inca un magazin cu carne(macelarie)pui, vita, mici, lapte, branza si ii merge extraordinar de bine. Tebuie sa ai cap cand faci ceva de viitor, dar repet romanul de mancare nu se lasa.

| raidu2004 a răspuns:

Eu zic ca barurile si restaurantele nu sunt foarte afectate si merg bine, ca e criza ca nu e criza omul la mancat si la baut nu renunta

| casperboyy a răspuns:

Merg afaceri problema sunt banii pe care ii investesti. Una e sa ai un capital de 100.000 de euro si la alt gen de afacere te gandesti cand ai 3000 de euro. In cazul unui capital mai micut trebuie sa te gandesti la ceva ce poti face tu sau oricum cu un numar redus de angajati eventual in online. Si o franciza bine aleasa e posibil sa dea rezultate.

| elena19 a răspuns:

Ce afaceri merg? Hm... Eu am inceput sa ma ocup de asigurari si sunt sigura c-o sa mearga... vin asigurarile obligatorii si oamenii vor fi nevoiti sa le faca... daca te intereseaza te pot pune si pe tine pe lista. doar sa=mi spui de unde esti si discutam... se castiga BINEwinking

| printmaster a răspuns:

Afacerile cu statul merg ideal pe orice vreme. Spre deosebire de cele care tin de printuri. asa ca daca vrei bani nu ii printa ci ia-i dintr-un contract cu statul. Cum ajungi sa semnezi un astfel de contract e un raspuns la o cu totul si cu totul alta intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzinariile, fast-food-urile sunt cele care mai merg ok.