| yourprincess a întrebat:

Va salut! Stiu ca-i cam devreme sa intreb asta laughing dar totusi,ce as putea face de Craciun incat sa simt spiritul sarbatorilor, adica sa nu fie plictiseala, mai pe scurt sa stiu ca a fost Craciun :***...

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa mergi cu cadouri la o casa de copii. Bucuria de a darui iti va insufla spiritul Craciunului.

| Classy a răspuns:

Pai ce ai zice sa iei cina impreuna cu rudele tale? Mama, tata, poate bunicii, matusa, stiu si eu.cei apropiati..cumpara-le o mica atentie la fiecare, va fi o atmosfera foarte placuta cand deschid cu nerabdare fiecare ce a primit.

| zurick a răspuns:

Sa petreci sarbatorile doar cu cei dragi, cu familia si o parte din prietenii tai. Poti face un gest de calitate(eu cu colegii mei am facut unul inainte de vacanta de inarna si ne-am simtit minunat.
Sa faci cadouri persoanelor speciale.
Sa mergi la colindat(chiar daca esti prea mare pe rudele tale o sa le bucure)
Sa faceti decoratiuni in casa impreuna.
Sa nu mai zic de placerea de a decora bradul.

| LucianStroe a răspuns:

Taiati porcul si parliti-l cu paie, nu cu butelia, si beti tuica fiarta in jurul lui si apoi mancati la greu sarmale si caltabosi.

| Criterion a răspuns:

Mai intai cred ca trebuie sa manifesti putina grija pentru suflet, mai precis sa te pregatesti pentru sarbatoarea aceasta prin marturisirea sincera si completa a pacatelor, prin post si rugaciune. Apoi vei putea simti asa cum iti doresti Craciunul, mai bine si mai frumos decat in ceilalti ani. Merita incercat.Nu ai nimic de pierdut.
Succes!

| CoolAlice a răspuns:

Cred ca daca te implici in organizarea Craciunului, simti cel mai bine atmosfera. Nu trebuie sa faci lucruri complicate, doar sa decorezi si, cel mai bine, sa faci propriile decoratiuni de Craciun. Uite niste sugestii simplute: http://craciunonline.wordpress.com/category/decoratiuni-de-craciun/
Merge si vinul fiert cu scortisoara langa mirosul de brad :) si luminiteee

| Rusu_Viorel_1985 a răspuns:

Fa cadouri familiei/ prietenilor/ vecinilor/ chiar strainilor. Impodobeste un brad asa cum nu ai facut-o pana acum. Incearca sa faci o sculptura din zapada uriasa. Iti mai vine tie ceva in gand.

| TippaAnonima a răspuns:

Sa umpli casa de decoratiuni. sa lasi televizorul. sa mergi cu masina sa colinzi pe la rude. sa canti sub pomul de craciun colinde. sa decorezi inainte de ajun. sa mananci cozonac. SI SA LASI 'NETU' FATA!

| SimiAndra a răspuns:

Sa le petreci cu cei dragi, nu singura ca atunci k sigur te vei plictisi. faceti-va cadouri si deschidetile impreuna, nerabdarea si interesul va creste. ajut-o pe mama, bunik, matusa la gatit, impodobeste bradul cu cei dragi fredonand colinde, mergand din usa in usa la cei apropiati invitandu-i sau urandule Craciun Fericit! te pup

| pavel619 a răspuns:

Salut! Eu cred ca ar trebui sa te gandesti la cei dragi sa sa simti asta! Si chiar cred ca daca o sa faci asta o sa reusesti!

Întrebări recente