| ingerasdragalas a întrebat:

Vanatorul face o greseala fatala!

Intr-o iarna cu multa zapada, un vanator hotaraste sa plece la vanatoare in munti. Nu stim ce voia sa vaneze si nici daca avea sau nu voie sa vaneze iarna, tot ce stim este ca ia urma unui caprior, pe care il urmareste tot mai adanc in munte, mergand pe firul unei vai, iar cand reuseste sa aiba vizibilitate mai buna, pune arma la umar, ocheste cu grija... isi tine respiratia. si... trage!

Cateva secunde mai tarziu isi da seama de imensa greseala facuta! Cateva minute mai tarziu este deja mort.

Cine/ce l-a ucis? (1 cuvant, fara diacritice, incepe cu litera A)

8 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Avalansa cred ca, cand a tras cu arma a pornit avalansa laughing

| Kramerwalt a răspuns:

Era multa zapada si in inima muntilor zici?

| Kramerwalt a răspuns:

Zgomot,zapada,vant,incepe cu A!

| Kramerwalt a răspuns:

Atac(de cord, panica)Avalansa, cred ca a doua e mai logica!

| KaterinkaBoy a răspuns:

Avalansa

| AlexandruMurzin a răspuns:

Avalansa!

| DeylerCR a răspuns:

Avalansa

| Mickey149 a răspuns:

Avalansa