| theboyinlove a întrebat:

Vinerea viitoare am majoratul. Îmi dați și mie va rog niște idei de muzica, adică o sa am un DJ și as vrea sa stiu cam ce muzica/melodii sa ii recomand sa pună. Mie îmi place muzica rock gen Acdc, Bon Jovi dar nu stiu dacă sunt cele mai potrivite la majorat adică acolo trebuie si techno si manele.

6 răspunsuri:
| sopranaCadaverica a răspuns:

Pai inseamna ca te invarti in grupurile nepotrivite daca ''acolo trebuie techno si manele'' ori chiar tu nu asculti rock... Daca aveai prieteni/cunostinte cat de cat normale la cap si cu gusturi apropiate de ale tale, puteai pune fara probleme niste glam rock, rock classic si funk, ceva disco.

| Simpatic a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu e vorba doar de asta, fiecare persoana asculta ce-i place, si la betie merg si manele sau dance sau orice mai este acum in voga. nu trebuie ca muzica pe care o ascultam sa ne faca sa si traim in felul acela. eu ascult hip-hop de mic dar nu port haine largi si imi place si muzica de club...n-am nimic nici cu cei care asculta manele, daca nu-s bronzati. fiecare sa asculte ce vrea.
am trecut de vremea cand cumparam casete si postere cu idolii nostri happy

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Simpatic):

Nu pot comenta la asta, pentru ca in primul rand muzica ''in voga'', dance, manele, hip hop, nu o consider cu adevarat muzica…

| Simpatic a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Tot ce zgarie pe ritm si placut urechea poate fi considerata muzica, chiar si ce facea trupa sistem in trecut din acele butoaie.
voi astia care suferiti ca ascultati doar clasica si blabla nu cred ca stiti foarte multe despre muzica. te invit intr-un studio si iti explic cum se face un instrumental apoi o sa vezi ca o sa-ti placa si alte stiluri.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Simpatic):

Eu nu ascult auto tune si versuri gen ''csf, n-ai csf'' a la domnisoara Baniciu. :d
Muzica = instrumente reale, originalitate, voce, versuri cu insemnatate.

| Simpatic a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ok mergi la opera happy