| KiddoC a întrebat:

Voi ce credeti Enma Ai exista? Dar JigokuTsushin? Daca aveti de gand sa-mi dati raspunsuri genul,, E o tampenie" sau asa ceva mai bine Nu postati! Arigato!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista. Este doar un anime creat de un om. Imaginatie pura. Personajele sunt fictive si tot asa.winking

6 răspunsuri:
| Good Cat a răspuns:

Ok, nu dau nici un raspuns.
Te intreb in schimb ce sunt astea? Sunt tare curioasa ca am intrat pe al doilea - lea si zicea ceva de gen I will exact your revenge. Ce face mai exact chestia asta?

Arigatou gozaimasu.

| KiddoC explică:

Chestia asta iti trimite dusmanii in Iad. Ma rog asta daca ar exista un site real. Toate de pana acum sunt false doar niste simulari. Trebuie doar sa scrii numele celui care vrei sa mearga in Iad. In scrut timp te vizita Jigoku Shoujo(fata iadului) si-ti dadea o papusa. Atunci cand trageai de ata persoana aceea ajungea in Iad, dar atunci cand mureai si tu ajungeai acolo, so... eu nu as face asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca exista.Am avut momentele mele cand intram pe astfel de site-uri si-mi puneam dusmaniihee heeCred ca e ceva iesit din comun, dar in nici un caz real.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista deoarece la 12 noaptea fix sunt deschise portile iadului (stiu asta de la profu' de religie si mi-a mai zis ca daca aud ca ma striga cineva afara sau zice sa vin spre el sa nu dau atentie vocii acelea pentru ca daca ies afara te va omora ) e adevarat petru ca unii au patit-o si unii din scoala mea au incercat la miezul noptii sa se uite oin oglinda si sa zica ceva nu spun ce. si lau zavut pe dreku NU GLUMES e unu din scoala mea care a facut asta si e traumatizat ...deci eu cred ca exista si acolo a zis ca-i fictiune ca sa nu incerci asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am gasit site-ul ala dar trebuie sa scrii pe chineza si e tare complicat eu am incercat dar nu mergea decat la 12 00 atat dar -am speriat si l-am inchis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am gasit site-ul acela dar trebuie sa scrii in chineza si tare complicat... dar numerge in timpul zilei doar la 12 00 si am dat pe el si mergea dar nu am scris nimic... m-am speriat si l-am inchis