| RoxanaCher a întrebat:

Voi ce metoda de a invata folositi?

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

Cand am un test/teza ma inkid in camera, iau cartea, caietul si o foaie si-mi fac skitza lectiilor, citesc din manual din caietul de clasa si cateodata imi reformulez cu cuvintele mele ce vrea sa spuna lectia happy
Nu ies din camera pana nu inteleg lectia/lectiile!
Cu metoda asta am avut numai note de 9 si 10(mai ales:X)

P. S.:Vreau sa ma fac profa si invatatul il iau foarte in serios, am rabdare! At cand nu inteleg ceva, repet pana imi intra in caphappy

9 răspunsuri:
| Evaa a răspuns:

Zic de 100 de ori cu voce tare pana stiu si nu ma mai uit pe carte / caiet tongue

| shtephie a răspuns:

Merci pentru apreciere:*

| foxi a răspuns:

Foaie si creion! e sfant!

| Libelle a răspuns:

Pentru a invata? niste muzicaa data incet, un pix care sa scrie frumos, usor, un caiet, si ma apuc sa rezum lectiile acolo.

| danutza45 a răspuns:

Citesc, citesc si iar citesc

iar apoi rog persoana de langa mine sa imi puna intrebari din lectia respectivabig grin

| TrustMe a răspuns:

Eu nu invat.

| Aidda a răspuns:

Fituica laughing

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Pai eu invat si apoi ma asculta cineva

| florina_4939 a răspuns:

Depinde
ori citesti pana iti intra in cap
ori scrii pana iti intra in cap
ori iti sai singura teste pana faci corect
ori inveti si pui pe cineva sa te asculte