| JustMeFlory a întrebat:

Voi ce parere aveti despre fetele care se imbata? Adica vi se pare normal lucrul acesta? Am fost aseara intr'un club si pur si simplu am ramas socata, numai fete bete! Adica baietii erau ok dar fetelee visaulaughingrecunosc ca si eu mai beau dar cu masura, sa nu ajung sa ma imbathappyJust 4 fun! astept parerile voastrehappy

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Fiecare ar trebui sa isi cunoasca limitele... iar pentru asta orice om are nevoie de cel putin o betie la activ.
Mie imi plac oamenii beti...in general razi mult cu ei laughing. Cel putin toti din grupul meu de prieteni sunt foarte binedispusi cand beau alcool.
Si eu beau cand la ocazii sau cand ies cu prietenii in oras( a se intelege iesim sa bem alcool...nu iesim sa bem un suc) dar imi cunosc limita si ma opresc la timp. Daca am eu chef sa ma imbat...cand simt ca deja m-a luat valul urat de tot...sun la taxiu si vin acasa.
Sunt de-acord cu tine Flory... unei fete nu ii sta bine sa fie rupta de beata... dar ii sta foarte ok sa fie ametita laughing

29 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Sincer, mi se pare foarte urat ca o fata sa bea fara moderatie, mai cu seama sa se imbete.Am o parere foarte proasta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu chiar nu le inteleg pe fetele astea.in fine.fiecare face ce vrea, dar mie nu mi se pare ceva bun in lucrul asta.numai ca e amuzant sa vezi fetele terminate si baietii care nu au nimic.big grinhappy

Janina
| Janina a răspuns:

Le sta urat atat la fete cat si la baieti atunci cand sunt bauti...probabil mediul in care tariesc sau anturajul ii indeamna la asa ceva

| borsec a răspuns:

Nu da bine la imagine...

| LuS[z] a răspuns:

Mi se par...amuzantelaughingpoate ca sunt rautacioasa dar mie imi vine sa rad de asemenea persoane.comportamentul lor e ilar.big grin

| JustMeFlory explică:

Pt emilmanta:Nu voi avea parte de chestia asta nu imi place sa beaustraight facemai ales sa ma imbatstraight facebeau, recunosc dar cu masura...winking fiecare persoana are perceptie diferita asupra subiectului asta...winking

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Umm, sincer mi se pare cv naspa ca o fata sa beie atata de mult pana "pica pe jos", sincer bautura dauneaza sanatatii si dauneaza si tutunul, parerea mea ar fi ca uh sa nu incerci asta niciodata sau poate ca iubiti fetelor le obliga sa beie, nu stiu dar team prevenit, uh decizi ce o sa fuki in viata happy:Xwinking

| anonim a răspuns:

Pentru flory:
Flory, nu dispera, in curand vei avea si tu parte de asemenea ''senzatii''big grin

| anonim a răspuns:

Pentru cristi
chiar nu sunt de acord cu tine.nimeni nu merita sa fie abuzat.chiar daca este intr-o stare mai''vesela''. cum poti spune asa ceva? tu daca ai intalni pe strada o fata ''beata''ai incerca sa o abuzezi? chiar nu imi vine sa cred.

| cristi a răspuns:

Am o parere f proasta de fetele care se imbata. uneori chiar cred ca isi merita soarta cele care beau fara masura si li se intampla sa fie abuzate.

| baba a răspuns:

De ce să nu fie normal? Se simt bine, îşi îneacă amarul, nu le vede lume cunoscută şi sunt prea pierdute cât să le pese că se uită străinii ciudat la ele. Şi mie îmi place uneori, recunosc.

| Paula a răspuns:

Mi se pare ok, at cand stii sa te abtii... at cand sti sa bei cu masura... de ex si eu beau pentru distractie, ma ametzesc putin dar nu acum sa nu pot tine pe picioare... [-x

| zu a răspuns:

Mie uneori mi se pare chiar amuzant, sa vezi fete bete, de la felul cum reactioneaza, pana la felul in care merg. e normal, insa cred ca daca vrei neaparat sa tii la imaginea ta, poti sa bei, si sa te opresti cand simti ca ai intrecut putin masura.

| ShaKuri a răspuns:

Aseara am fost in club. unde m-am int cu 3 gagici. 1 nu a baut ca era soferita.insa cele 2. din primele 2 minute. shot dupa shot de tequila. apoi au dat'o pe wiskylaughing. Nu m'a deranajatlaughing. in modu asta au scapat de inhibitii.si ne'am distrat ceva mai bine decat speramwinking.

| Liana [] a răspuns:

laughing Nu mi se pare ceva urat sau ciudat.Pentru asta s`a inventat berea Redd`s happy

| ka2 a răspuns:

Depinde... daca se imbata de nu mai stiu de ele, atunci e nasoala treaba. daca doar se ametesc, atunci e bine... sunt de acord cu a doua varianta, adica doar sa se simta bine, sa stie de ele

| Crissa_4407 a răspuns:

PAREREA MEA O FATA BEATA..."DA URAT" IMAGINEI.NU SPUN SA NU BEI K FATA DAR DAK BEI BEACU MASURA ...SA NUTE ARATELUMEA CU DEGETUL...PAREREA MEAwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal? Ele nu sunt tot persoane? Ti se pare mai normal sa vezi un barbat beat decat o femeie? Nu sunt la fel? Aici e vorba de perceptia lumii asupra femei si asupra barbatului in anumite stari ale lor. Daca tu crezi ca e aiurea ca o fata sa fie beata, atunci si eu cred ca e aiurea/anormal ca un barbat sa fie beat.In fond nu totul se rezuma doar la bautura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fetele beau din lipsă de preocupare.
Și eu am văzut așa la clubul unde am fost niște fete tare vesele, le luase alcoolul de creieri.
Așa se mai distreză una lume.
De, ce să-i faci la băutură când e prietenă!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este sanatos, nu are de a face cu estetica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Betivii (fete sau baieti) pot fi simpatici, dar pot fi si agresivi. ultimii nu mi plac. e adevarat ca societatea condamna mai mult fetele care se imbata, pentru ca inca mai exista mentalitati care nu recunosc egalitatea in drepturi a sexelor. orisicat, ce e peste masura nu cred ca e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ai adus aminte de o fazahee hee am intrat q niste prietene de-ale mele intr-un club si la o masa era mai multe fete si niste baieti .mare mi-a fost surprinderea ca toate fetele au comandat bere iar ei suc.laughing.nu stiu mi se pare totusi penibila situatziabig grin. ce impresie si-au facut alea fata de ei.big grin.si sa nu mai zic ca una din ele a vrut sa iasa din club era sa cada langa usha de beata ce eralaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erau* sorrybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost dependente de alcool si de iarba. e dezgustator cand vezi o fata/femeie beata. abia acum cand le vad pe ele, realizez ce rau imi statea si mie ca fata, cu paharu intr-o mana, si cu joint`u in alta mana, dar la momentu ala o numeam DISTRACTIE si ma credeam "mare si tare" ca imi puteam permite performanta asta.acum am 20 de ani si cei mai frumosi ani din viata 15-19 s`au dus prin clinici de dezintoxicarecu.se dadea permanent o lupta cu mine insami si o lupta infernala cu drogurile si alcoolul.desi nu mai simt nevoie sa fac c faceam inainte, sunt mai usor vulnerabila in fata unui pahar decat orice alt om, si stiu ca asta ma va marca pe toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca nu sunt normale au prea multa libertate

| greu a răspuns:

Nici o problema in 89; am cerut democratie caci
drepturi egale aveam

| Ralucca_4507 a răspuns:

Mai,hai odata sa incerce si ele, ca pentru prima data sa vada cum e sa fi beata, dar sa fie foarte des, deja ajungi o betiva, si asa mai departe.

| TheMan a răspuns:

Eu cred ca daca acele se respecata nu ar trbuii sa se imbete! dar nu zice nimeni sa nu bea! pacatul nu sta in vin ci in betie!

| TheMan a răspuns:

Cred ca daca acele fete se respecta nu ar trbuii sa se imbete! nu zice nimeni sa nu bei deloc! pacatul nu sta in vin ci in betie!