| anonim_8269 a întrebat:

Voi credeti ca oamenii stiu sa aprecieze ceea ce au?(cu argumente, multumes)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de oameni. Unii da, altii nu. Majoritatea nu numai ca nu aprecieaza, insa mai au si pretentii ca si cum li se cuvine.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii da, altii nu. Cine stie sa iubeasca cu adevarat apreciaza ce au langa ei.

| adriangabor92 a răspuns:

Da

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

NU, in general oamenii apreciaza ceea ce au avut dupa ce nu mai au, dupa ce pierd ceea ce au. Adevarul este dureros din pacate crying

| alexralu34 a răspuns:

Nu (dupa parerea mea),nu toti, dar majoritatea nu apreciaza un lucru destul pana nu il mai au, ori vor mai mult ori mai putin dar mereu ceva si din momentul in care vrei sa schimbi sau sa perfectionezi ceva e clar ca nu il apreciezi.

| oOSaritaOo a răspuns:

Nu, pentru că unii sunt obişnuiţi să aibă tot şi vor mai mult, şi nu pot aprecia ceva de care poate s-au plictisit. La întrebarea ta există două tipuri de oameni cei care au totul şi cei care au mai puţin. De exemplu un copil, cu parinţii bogaţi nu se mulţumeşte numai cu adidaşi dintr-un magazin de la colţu' străzii, lui îi trebuie adidaşi de firmă. Pe când unu cu mai...se mulţumeşte cu acei papuci care nu sunt dintr-un magazin de firmă...

| Brutalis a răspuns:

Cred ca nu, deoarece oamenii vor mereu mai mult decat au...happy